Były trener Wisły znalazł nowy klub. Będzie pracował w trzeciej lidze

Peter Hyballa
Peter Hyballa PressFocus

Peter Hyballa, który w Polsce jest znany z prowadzenia Wisły Kraków, znalazł sobie nowy klub. 45-letni niemiecki szkoleniowiec objął w poniedziałek niemieckiego trzecioligowca Turkgucu Monachium.

  • Peter Hyballa został nowym trenerem niemieckiego trzecioligowca Turkgucu Monachium
  • 45-letni szkoleniowiec w ostatnim czasie prowadził drużyny Wisły Kraków i Esbjerg fB

Hyballa wrócił do Niemiec

Hyballa do Polski zawitał na początku grudnia 2020 roku, podpisując kontrakt z Wisłą Kraków. Pierwsze tygodnie jego pracy z drużyną Białej Gwiazdy były nawet obiecujące, jednak z każdym kolejnym miesiącem wyglądało to coraz gorzej. Ostatecznie Wisła zdecydowała się na rozstanie z trenerem jeszcze przed końcem poprzedniego sezonu, a wpływ na to niewątpliwie miały również fatalne relacje szkoleniowca z wieloma piłkarzami drużyny.

Niemiec nie pozostawał długo bez pracy i już kilkanaście dni później podpisał kontrakt z Esbjerg fB. Jego pobyt w Danii był jeszcze krótszy. Jeszcze przed rozpoczęciem ligowego sezonu piłkarze w liście otwartym sprzeciwili się metodom treningowym stosowanym przez szkoleniowca i oczekiwali od władz klubu rozwiązania z nim kontraktu. Hyballa poprowadził drużynę w czterech ligowych spotkaniach i w sierpniu zdecydował się na opuszczenie klubu.

Teraz na jego zatrudnienie zdecydowali się przedstawiciele Turkgucu Monachium, który po dziewięciu rozegranych kolejkach zajmuje 10. miejsce w tabeli 3. Bundesligi. Hyballa na stanowisku trenera zastąpił Czecha Petra Rumana, który pracował z drużyną od zaledwie lipca.

Na trenerskiej ławce klubu z Monachium będzie miał okazję zadebiutować w najbliższą niedzielę, kiedy jego drużyna podejmować będzie u siebie rezerwy Borussii Dortmund.

Tuerkguecue Muenchen
Borussia Dortmund II
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 26. września 2021 03:47.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze