Julian Nagelsmann analizuje problemy Bayernu

Julian Nagelsmann
fot. PressFocus Na zdjęciu: Julian Nagelsmann

Bayern Monachium zaliczył kolejną wpadkę i przegrał w sobotę z Augsburgiem 0-1. Sytuacja mistrzów Niemiec w ligowej tabeli robi się skomplikowana, bowiem po meczu spadli oni na czwarte miejsce. Julian Nagelsmann analizuje problemy swojego zespołu.

  • Bayern Monachium przegrał w sobotę z Augsburgiem 0-1
  • Po raz kolejny Bawarczyków zawiodła skuteczność, bowiem nie wykorzystali żadnej z wielu dogodnych okazji
  • Julian Nagelsmann na pomeczowej konferencji zabrał głos na temat problemów swojej drużyny

Bawarczycy zawodzą po raz kolejny

Bayern Monachium w ostatnich tygodniach gra w kratkę. Świetnie prezentuje się w rozgrywkach Ligi Mistrzów, natomiast na krajowym podwórku regularnie notuje wpadki. Biorąc pod uwagę sobotnią porażkę z Augsburgiem, Bawarczycy mają za sobą cztery kolejne mecze bez zwycięstwa w Bundeslidze.

W rywalizacji z Augsburgiem piłkarzy mistrzów Niemiec po raz kolejny zawiodła skuteczność. W pełni zdominowali oni przeciwnika, stworzyli sobie wiele okazji strzeleckich, lecz nie zdołali wykorzystać żadnej z nich. Bohaterem spotkania został Rafał Gikiewicz, który fenomenalnie wywiązał się ze swoich obowiązków.

Sytuacja Bayernu w tabeli robi się skomplikowana. Na pomeczowej konferencji trener Julian Nagelsmann analizował problemy swojej drużyny.

Mamy wiele sytuacji, w których pozwalamy na zbyt wiele. Z przodu gramy bardzo niechlujnie, za wolno rozgrywamy piłkę. Przede wszystkim musimy być w stanie wykorzystywać nasze okazje, a w szczególności te jeden na jednego – w przeciwnym wypadku nie będziemy w stanie odnosić zwycięstwo – uważa Nagelsmann.

Niemiecki szkoleniowiec został zapytany także o reakcję w szatni. Przekonuje, że dojdzie do takiej po powrocie zawodników z reprezentacji.

Właściwe słowa pojawią się, to pewne. Nie dziś, bo nasi gracze jadą na zgrupowania swoich reprezentacji. Przemyślę wszystko, przeanalizuję, a potem przekonamy się, co z tego wyniknie – twierdzi opiekun Bayernu.

Zobacz również: Thomas Muller zawiedziony skutecznością Bayernu. “Nie możemy przegrywać takiego meczu”

Komentarze