Lewandowski z kolejnym rekordem. Mueller i Heynckes za jego plecami

Robert Lewandowski
PressFocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Robert Lewandowski nie zamierza zwalniać. Napastnik Bayernu Monachium pobił w sobotę kolejny rekord Bundesligi. Polski snajper jest aktualnie rekordzistą pod względem liczby kolejnych ligowych spotkań u siebie ze zdobyczą bramkowych.

• Robert Lewandowski zdobył jedną z bramek dla Bayernu Monachium w sobotnim ligowym spotkaniu z VfL Bochum
  • Reprezentant Polski dzięki zdobytej bramce ustanowił nowy rekord Bundesligi pod względem liczby kolejnych spotkań u siebie ze strzelonym golem
  • Dla Lewandowskiego mecz z Bochum był 13 meczem Bundesligi u siebie z rzędu, w którym wpisywał się na listę strzelców

Kolejny rekord padł łupem Lewandowskiego

33-letni napastnik od początku obecnego sezonu prezentuje wysoką formę, czego potwierdzeniem są liczby. Przed sobotnim meczem z VfL Bochum Lewandowski miał na koncie sześć spotkań we wszystkich rozgrywkach, w których zdobył dziesięć bramek. Do meczu z beniaminkiem niewątpliwie przystępował z zamiarem poprawienia tego bilansu.

Lewandowski w sobotę nie otrzymał od trenera Juliana Nagelsmanna szansy odpoczynku i wybiegł na murawę w podstawowym składzie. Bawarczycy do pojedynku z Bochum przystępowali w roli murowanego faworyta do zwycięstwa i już po pierwszej połowie prowadzili 4:0. Lewandowski nie był jednak autorem żadnego z goli. Swoją bramkę w tym meczu zdobył w 61. minucie. Był to nie tylko jego siódmy gol w Bundeslidze w obecnym sezonie, ale również gol dzięki któremu ustanowił kolejny rekord Bundesligi.

Sobotni pojedynek z Bochum był 13 kolejnym ligowym meczem u siebie, w którym Lewandowski wpisał się na listę strzelców. Nikt wcześniej nie mógł pochwalić się takim osiągnięciem. W dwunastu domowych meczach z rzędu na listę strzelców, obok polskiego napastnika, wpisywali się wcześniej tylko Gerd Mueller i Jupp Heynckes.