Bayer Leverkusen zabezpieczył się na wypadek odejścia gwiazdy

Florian Wirtz
Pressfocus Na zdjęciu: Florian Wirtz

Florian Wirtz typowany był do odejścia z Bayeru Leverkusen już tego lata. Niemiec zdecydował się podpisać jednak nowy kontrakt z Aptekarzami, w którym nie uwzględniono jego klauzuli odstępnego.

  • Florian Wirtz uchodzi za ogromny talent niemieckiej piłki
  • Niemiec podpisał nowy kontrakt z Bayerem Leverskuen, w którym nie zawarto klauzuli odstępnego
  • Klub umówił się z zawodnikiem, że sprzeda go w przypadku otrzymania oferty opiewającej na 100 milionów euro

19-latek wart już 70 milionów euro

Florian Wirtz jest postrzegany jako jeden z największych talentów niemieckiej piłki. Ofensywny pomocnik ma za sobą bardzo udany sezon w barwach Bayeru Leverkusen w trakcie którego w 31 meczach zanotował 10 bramek i 14 asyst. 19-latek już teraz wyceniany jest przez portal Transfermarkt na 70 milionów euro. Z tego względu klub postanowił zabezpieczyć się na wypadek jego odejścia i przedłużyć z nim kontrakt.

Dziennikarze Sky Sport Deutschland poinformowali, że w nowym kontraktem Wirtza nie uwzględniono klauzuli odstępnego. Zawodnik ma jednak dżentelmeńską umowę z pracodawcą. Klub sprzeda go w przypadku otrzymania oferty opiewającej przynajmniej na 100 milionów euro. 

Utalentowany pomocnik przechodzi obecnie rehabilitację po poważnej kontuzji kolana, ale mimo tego wciąż wzbudza ogromne zainteresowanie topowych europejskich klubów. Mimo wysokich oczekiwań finansowych Bayeru Leverkusen, dziennikarze przewidują, że w przyszłym roku Niemiec może opuścić Aptekarzy.

Zobacz też: Szokujące słowa dyrektora Bayernu o Lewandowskim. ”Można to naprawić”

Komentarze