Flick odrzuca Bayern Monachium. Ma na oku dwa inne kierunki

Hansi Flick na pewno nie wróci latem do Bayernu Monachium. Dziennikarz Nicolo Schira poinformował, że niemiecki szkoleniowiec chce spróbować podjąć pracę w nowej lidze.

Hansi Flick
Obserwuj nas w
Imago / Bart Stoutjesdijk Na zdjęciu: Hansi Flick
  • Hansi Flick nie wróci w nowym sezonie do Bayernu Monachium
  • Niemiec jest jednym z kandydatów do pracy w FC Barcelonie
  • 58-latek chce spróbować pracy poza granicami kraju

Hansi Flick czeka na ofertę z Barcelony lub Premier League

Bayern Monachium po zakończeniu sezonu rozstanie się z Thomasem Tuchelem. Mimo to decyzja o zakończeniu współpracy pomiędzy niemieckim klubem a trenerem nie skłoni Hansi’ego Flicka do zmiany swojego pomysłu. 58-latek był łączony z ponowną pracą na Allianz Arena, lecz jak informuje Nicolo Schira po raz drugi do tej współpracy nie dojdzie. Włoski dziennikarz uważa, że Flick po to zatrudnił jednego z najlepszych agentów na świecie (Pini Zahavi), aby ten załatwił mu miejsce w FC Barcelonie, bądź znalazł pracodawcę w Premier League.

Ostatnim pracodawcą byłego trenera Bayernu Monachium była niemiecka federacja. Hansi Flick przez okres dwóch lat pełnił funkcję selekcjonera reprezentacji Niemiec. Z naszymi zachodnimi sąsiadami rozczarował podczas Mistrzostw Świata 2022, gdy odpadł na etapie fazy grupowej. We wrześniu poprzedniego roku został zwolniony ze względu na słabe wyniki zespołu.

Łącznie Flick zasiadał na ławce trenerskiej niemieckiej kadry w 25 meczach. Jego bilans prezentuje się następująco: 12 zwycięstw, 7 remisów oraz 6 porażek. Średnio notował 1.72 punktu na mecz.

Komentarze