Flick blisko nowego zatrudnienia, zgodził się zastąpić Loewa

Hansi Flick
Hansi Flick fot. PressFocus

Hansi Flick po zakończeniu sezonu żegna się z Bayernem Monachium. Jego miejsce zajmie Julian Nagelsmann. Aktualny opiekun Bawarczyków ma natomiast objąć stery nad reprezentacją Niemiec. Media za naszą zachodnią granicą przekonują, że 56-latek jest bliski podpisania z Niemiecką Federacją Piłkarską umowę na trzy lata.

Flick poprowadzi reprezentację Niemiec na dwóch wielkich imprezach

Hansi Flick ma zatem objąć stery nad zespołem Die Mannschaft tuż po Euro. Informację w tej sprawie pojawiły się na łamach monachijskiego dziennika Abendzeitung.

Objęcie sterów przez doświadczonego i jednocześnie utytułowanego trenera nie będzie żadną niespodzianką. Od momentu, gdy światło dzienne ujrzała wiadomość, że Joachim Loew rozstanie się z reprezentacją Niemiec, to stało się jasne, że jego stery zajmie Hansi Flick.

Jednocześnie nowy selekcjoner reprezentacji Niemiec będzie mógł poprowadzić drużynę na mundialu w Katarze w 2022 roku, ale przede wszystkim na Euro w 2024, którego gospodarze będą Niemcy.

Hansi Flick od dawna uważany był za faworyta do objęcia sterów nad reprezentacją Niemiec. Od momentu, gdy trafił do Bayernu, wywalczył siedem trofeów. Między innymi mistrzostwo Bundesligi, wygrał Ligę Mistrzów, a także Puchar Niemiec. Fakt jednak, że popadł w konflikt z dyrektorem sportowym Bawarczyków Hasanem Salihamidziciem, zdecydował, że skrócił umowę z klubem z Monachium za porozumieniem stron.

W ramach rekompensaty za to, że Flick nie wypełni do 2023 roku swojej umowy z Bayernem, odbędzie się mecz, w którym Bawarczycy zmierzą się z reprezentacją Niemiec. Cały dochód z tego spotkania miałby trafić na konto klubu z Bawarii.

Komentarze