FC Koeln uciekło ze strefy spadkowej

Markus Gisdol
PressFocus Na zdjęciu: Markus Gisdol

W jednym z niedzielnych spotkań 19. kolejki Bundesligi FC Koeln pokonało u siebie 3:1 Arminię Bielefeld. Dzięki tej wygranej drużyna z Kolonii wydostała się ze strefy spadkowej.

Pierwsza połowa niedzielnego meczu ułożyła się po myśli gospodarzy, którzy na przerwę schodzili z dwubramkowym prowadzeniem. Wynik spotkania w dziewiątej minucie otworzył Marius Wolf. Pomocnik gospodarzy trafił do siatki z kilku metrów dobijając obroniony przez bramkarza strzał głową jednego ze swoich kolegów.

Arminia mogła doprowadzić do wyrównania w 21. minucie, ale uderzenie głową Svena Schipplocka świetnie wybronił Timo Horn. Tymczasem siedem minut później po raz drugi na listę strzelców wpisał się Wolf, do którego piłka trafiła ponownie dość przypadkowo. Tym razem zawodnik Koeln umieścił piłkę w bramce strzałem z około 14 metrów.

W 62. minucie FC Koeln zdobyło trzeciego gola. Tym razem w roli głównej wystąpił Elvis Rexhbecaj, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem po prostopadłym podaniu Iljasa Schiriego. W tym momencie rywalizacja była już praktycznie rozstrzygnięta.

Arminię w tym meczu było stać jedynie na honorowego gola, którego w 73. minucie zdobył Sergio Cordova. Napastnik gości trafił do pustej bramki po dograniu Fabiana Klosa. W końcówce meczu bliski wpisania się na listę strzelców był jest Cebio Soukou, ale piłka po jego uderzeniu odbiła się od słupka.