Dyrektor Bayernu nawiązał kontakt. Możliwy sensacyjny powrót do Monachium

Thomas Tuchel po zakończeniu sezonu opuści Bayern Monachium. Kto zastąpi 50-latka? Christian Falk potwierdza, że Bawarczycy za sprawą dyrektora sportowego kontaktowali się z trenerem, który już pracował na Allianz Area.

Bayern Monachium
Obserwuj nas w
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Bayern Monachium
  • Bayern Monachium poszukuje nowego trenera, który obejmie zespół po sezonie
  • Z listy kandydatów z konieczności został skreślony Xabi Alonso
  • To sprawiło, że wzrosły szanse byłego szkoleniowca Die Roten

Bayern rozważa zatrudnienie byłego trenera

Bayern Monachium za kadencji Thomasa Tuchela radzi sobie zdecydowanie poniżej oczekiwań. Die Roten właściwie przegrali walkę o tytuł w Bundeslidze. Ponadto już w 1/16 finału pożegnali się z Pucharem Niemiec. Pozostała im rywalizacja w Lidze Mistrzów. Tam w ćwierćfinale zmierzą się z Arsenalem.

POLECAMY TAKŻE

Tuchel w lecie rozstanie się z Bawarczykami. W gronie kandydatów do zastąpienia 50-latka wymieniało się przede wszystkim Xabiego Alonso. Jednak Hiszpan postanowił kontynuować przygodę w Leverkusen. Co ciekawe, media informują, że wobec braku szans na sprowadzenie szkoleniowca ligowego rywala, Bayern spróbuje namówić na powrót obecnego selekcjonera niemieckiej kadry.

Chrtistia Falk potwierdził, że Max Eberl, a więc dyrektor sportowy monachijczyków, kontaktował się już z Julianem Nagelsmannem. Co ciekawe, to właśnie Nagelsmann był poprzednikiem Tuchela. Na Allianz Arena pracował blisko dwa lata i został zwolniony w marcu 2023 roku. Teraz jego celem jest jak najlepszy występ z Die Mannschaft na Euro 2024.

Komentarze