Przełamanie Mainz, Freiburg wiceliderem, błyskawiczny hat-trick – podsumowanie 15. kolejki Bundesligi

Marcus Ingvartsen
PressFocus Na zdjęciu: Marcus Ingvartsen

Wyniki 15. kolejki Bundesligi. Mainz zremisowało z Frankfurtem 1:1. Dla gospodarzy to pierwsze punkty po trzech kolejnych przegranych. Z kolei Freiburg pokonał Union 4:1 i w tym momencie jest na drugiej pozycji w ligowej tabeli. Trzy gole dla gospodarzy – w pierwszej połowie – zdobył Vincenzo Grifo. Włochowi zajęło to 16 minut. Poniżej prezentujemy wszystkie rezultaty i strzelców goli.

Remis w Moguncji, Grifo bohaterem

Mainz grało z Frankfurtem. Do przerwy zawodnicy klubu z Moguncji skromnie prowadzili 1:0. W 41. minucie do siatki Orłów trafił Jonathan Burkardt. Wyrównał Randal Kolo Muani. Więcej goli już nie padło i finalnie potyczka zakończyła się remisem 1:1. Dla Mainz to pierwsze punkty od 21 października. Freiburg podejmował Union. Gospodarze wykorzystali atut własnego terenu i pewnie pokonali rywali z Berlina 4:1. Świetne zawody rozegrał Grifo, który w nieco ponad kwadrans zanotował klasyczny hat-trick.