Bundesliga: Freiburg górą w meczu na szczycie – podsumowanie 17. kolejki

Piłkarze SC Freiburg
Pressfocus Na zdjęciu: Piłkarze SC Freiburg

Wyniki 17. kolejki Bundesligi. SC Freiburg zwyciężył Bayer Leverkusen w najciekawszym meczu tej serii gier. Po raz kolejny swoich kibiców nie zawiodło również FC Koeln.

W niedzielnym meczu na szczycie SC Freibrug pokonał Bayer Leverkusen 2:1. Gospodarze prowadzili 1:0 po strzale z rzutu karnego Vincenzo Grifo. Jeszcze przed przerwą zdołał jednak wyrównać Charles Aranguiz. Ostatnie słowo w tej potyczce należało jednak do graczy Christiana Streicha. Zwycięską bramkę, na siedem minut przed końcem spotkania zdobył rezerwowy Kevin Schade. Dzięki tej wygranej, piłkarze z Europa-Park Stadion pozostali na 3. miejscu w tabeli Bundesligi.

Udanie rok zakończyło również FC Koeln, które skromnie pokonało VfB Stuttgart 1:0. Gola na wagę trzech punktów strzelił w 89. minucie niezawodny Anthony Modeste. Dzięki temu zwycięstwu, Koziołki wiosną liczyć się będą w walce o udział w europejskich pucharach.

Wyniki 17. kolejki Bundesligi:

SC Freiburg – Bayer Leverkusen 2:1 (1:1)

Bramki: Vincenzo Grifo (33 – rzut karny), Kevin Schade (82) – Charles Aranguiz (44)

FC Koeln – VfB Stuttgart 1:0 (0:0)

Bramka: Anthony Modeste (89)