Bayern przedłuży umowę z kontuzjowanym obrońcą

Lucas Hernandez jest związany z Bayernem Monachium kontraktem ważnym do czerwca 2024 roku. Zgodnie z doniesieniami Christiana Falka Die Roten właśnie negocjują z Francuzem przedłużenie tej umowy.

Lucas Hernande
PressFocus Na zdjęciu: Lucas Hernande
  • Lucas Hernandez trafił do Monachium w lipcu 2019 roku
  • Kontrakt 27-latka wygasa w 2024 roku
  • Bawarczycy chcą przedłużyć współpracę z Francuzem

Hernandez na dłużej w Monachium

Lucas Hernandez został zawodnikiem Bayernu Monachium w lipcu 2019 roku. Bawarczycy zapłacili za niego Atletico Madryt aż 80 milionów euro. Od momentu przeprowadzki to Niemiec wszechstronny obrońca rozegrał 107 spotkań dla Die Roten, strzelił dwa gole i zanotował cztery asysty.

W tym sezonie mistrz świata z 2018 roku zaliczył zaledwie 11 meczów. To efekt poważnych kontuzji, jakie nękają reprezentanta Francji. We wrześniu i październiku mierzył się on z urazem mięśniowym, natomiast podczas mundialu w Katarze zerwał więzadło krzyżowe w kolanie i do gry wróci dopiero w kolejnych rozgrywkach.

Mim tego, iż 27-latek jeszcze długo nie pojawi się na boisku, Bayern chce przedłużyć z nim współpracę. Obecny kontrakt wychowanka Rojiblancos wygasa w czerwcu 2024 roku, ale jak informuje Christian Falk, obie strony są bliskie podpisania nowej, długoterminowej umowy.

Komentarze