Bayern Monachium coraz bliżej nowego trenera. Główny kandydat jest chętny

Bayern Monachium dogrywa temat następcy Thomasa Tuchela. Coraz więcej wskazuje na to, że będzie nim Ralf Rangnick, który wyraził gotowość do objęcia tej funkcji.

Bayern Monachium
Obserwuj nas w
fot. ddp media GmbH / Alamy Na zdjęciu: Bayern Monachium

Rangnick coraz bliżej Bayernu

Bayern Monachium od kilku miesięcy kontynuuje proces wyboru nowego trenera. Na początku roku zakomunikowano, że wraz z końcem sezonu odejdzie Thomas Tuchel, który nie okazał się wymarzonym współpracownikiem. Rozczarowujące wyniki nie były jedynym problemem, gdyż zawodziły również relacje między szkoleniowcem a zawodnikami. Władze Bawarczyków nie spieszyły się z decyzją w temacie jego następcy, choć kolejne negocjacyjne niepowodzenia wprowadziły sporo zamieszania.

Pierwotnie kandydatem do zastąpienia Tuchela był Xabi Alonso, lecz ten postanowił dalej pracować w Bayerze Leverkusen, odrzucając także Liverpool. Później Bayern skupił się na sprowadzeniu Juliana Nagelsmanna, który jeszcze w zeszłym sezonie pracował na Allianz Arena. Został on dość niespodziewanie zwolniony w drugiej połowie kampanii, co okazało się nie najlepszą decyzją, gdyż Tuchel wcale nie był od niego skuteczniejszy. Ten również nie zdecydował się na posadę w Monachium, zostając na dłużej w reprezentacji Niemiec.

POLECAMY TAKŻE

Najbliżej pracy w Bayernie jest więc obecnie Ralf Rangnick, który od czerwca 2022 roku prowadzi reprezentację Austrii. W przeciwieństwie do wcześniej wymienionych, ten jest bardzo chętny, aby objąć niemieckiego giganta. Jego kandydatura nie przypada natomiast do gustu kibicom, którzy oczekują nazwiska z wyższej półki.

Wydaje się jednak, że ta współpraca dojdzie do skutku. Rangnick powiadomił władze Bayernu, że jest gotów objąć drużynę od lata, tuż po Euro 2024. W kolejnych dniach rozmowy między stronami będą kontynuowane.

Ralf Rangnick to dobry kandydat dla Bayernu Monachium?

Tak 25%
Nie 75%
Nie mam zdania 0%
8+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Tak
  • Nie
  • Nie mam zdania

Komentarze