Bayer Leverkusen w niedzielę zapewnił sobie pierwszy historii klubu tytuł mistrza Niemiec. Zespół Xabiego Alonso przed własną publicznością pokonał Werder Brema 5:0.

Piłkarze Bayeru Leverkusen
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Piłkarze Bayeru Leverkusen
  • Bayern Monachium zdetronizowany!
  • Bayer Leverkusen zapewnił sobie pierwszy w historii tytuł mistrza Niemiec
  • “Aptekarze” w niedzielę dopełnili formalności, pokonując Werder Brema 5:0

Bayer Leverkusen mistrzem Niemiec!

Przed niedzielnym spotkaniem z Werderem Brema w szeregach Bayeru Leverkusen z pewnością były chłodzone szampany. W przypadku wygranej, zespół Xabiego Alonso zapewniłby sobie pierwszy w historii tytuł mistrza Niemiec. I to wszystko na pięć kolejek przed końcem rozgrywek Bundesligi.

Mecz na BayArena rozpoczął się kapitalnie dla Bayeru Leverkusen. Kibice zgromadzeni na obiekcie już w 25. minucie eksplodowali. Na listę strzelców wpisał się Victor Boniface, który pokonał golkipera rywali uderzeniem z rzutu karnego.

Kolejne trafienia zespołu Xabiego Alonso padały już w drugiej odsłonie. Najpierw w 60. minucie kapitalnym uderzeniem popisał się Granit Xhaka. Natomiast parę minut później wynik na 3:0 podwyższył Florian Wirtz jeszcze piękniejszym strzałem.

W 83. minucie wynik meczu ustalił Florian Wirtz. Kibice zgromadzeni na BayArena po tym trafieniu oszaleli. Fani wbiegli na boisko, a na wszystko musiała zareagować ochrona obiektu. Finalnie mecz udało się zakończyć, a “Aptekarzom” udało się strzelić jeszcze jednego gola, którego autorem był nie kto inny jak Florian Wirtz.

Bayer Leverkusen tym samym zdetronizował Bayern Monachium. “Bawarczycy” zdobywali tytuł mistrza Niemiec przez 11 sezonów z rzędu.

Bayer Leverkusen – Werder Brema 5:0

Boniface (25′), Xhaka (60′), Wirtz (68′, 83′, 90′)

Sprawdź także: Bayer Leverkusen sprzeda swojego gracza za wielkie pieniądze? Nawet 100 mln euro!