Kto wyjdzie z grupy na Euro?

Za nami pierwsza kolejka rywalizacji na Euro 2020. Wszystkie drużyny rozegrały po jednym spotkaniu. Czas więc przyjrzeć się temu, kto ma realne szanse na wyjście z grupy. Kto z faworytów może odpaść już na tym etapie. Co musi się zdarzyć aby zespoły grały dalej. Przeglądamy sytuację grupa po grupie.

  • Z każdej grupy awansują dwa najlepsze zespoły plus cztery najlepsze drużyny z trzeciego miejsca
  • Przedstawiamy ewentualne możliwości awansu najważniejszych zespołów na Euro

Grupa A – Włochy o krok od awansu

Sytuacja w grupie: Włochy – 3 pkt, Walia – 1 pkt, Szwajcaria – 1 pkt, Turcja – 0 pkt.

W grupie A po zwycięstwie z Turcją w meczu otwarcia Włosi mogą zapewnić sobie awans do fazy pucharowej już w meczu ze Szwajcarią. Jeśli wygrają a Walia nie zdoła pokonać Turcji, Włochy zapewnią sobie nawet pierwsze miejsce w grupie.

Walia ani Szwajcaria nie mają szans na zapewnienie sobie awansu już po tej kolejce niezależnie od ich wyników. Turcja natomiast, w przypadku porażki z Walią będzie mogła liczyć co najwyżej na trzecie miejsce.

DrużynaKurs na awans z grupy w STS
Włochy1.00
Walia 2.05
Turcja2.15
Szwajcaria1.65
Kursy aktualne na dzień 16/06/2021 godz 14:00

Sprawdź typy bukmacherskie na najbliższe spotkania tej grupy:

Grupa B – wyzwanie przed Danią i Rosją

Sytuacja w grupie: Belgia – 3 pkt, Finlandia – 3 pkt, Dania – 0 pkt, Rosja – 0 pkt.

Po przegranych w pierwszych spotkaniach zarówno Rosjanie jak i Duńczycy potrzebują punktów. Na większym luzie do rywalizacji przystąpią Finowie. Nie zanosi się natomiast aby ktoś mógł popsuć plany pewnego awansu Belgom.

Belgia awansuje jeśli wygra z Danią. Finowie mogą sobie zapewnić awans wygraną z Rosją. Duńczycy stracą szanse na miejsce w pierwszej dwójce w przypadku porażki z Belgią i jednoczesnego braku wygranej Rosji z Finlandią. W podobnej sytuacji jest Rosja. Jeśli przegrają z Finlandią a Duńczycy nie ograją Belgii nasi wschodni sąsiedzi pożegnają się z miejscem w top 2 tej grupy.

DrużynaKurs na awans z grupy w STS
Belgia1.00
Rosja1.95
Dania1.75
Finlandia1.35
Kursy aktualne na dzień 16/06/2021 godz 14:00

Sprawdź typy bukmacherskie na najbliższe spotkania tej grupy:

Grupa C – Austria z Holandią o awans

Sytuacja w grupie: Holandia – 3 pkt, Austria – 3 pkt, Macedonia Północna – 0 pkt, Ukraina – 0 pkt.

W grupie C po zwycięstwach w pierwszej kolejce Austria i Holandia zmierzą się ze sobą w bezpośrednim pojedynku o awans. Zwycięzca zapewni sobie miejsce w fazie pucharowej, a w zależności od wyniku spotkania Macedonii Północnej z Ukrainą, być może nawet pierwsze miejsce w grupie.

Starcie Macedonii z Ukrainą to mecz “o wszystko” dla obu zespołów. Przegrany zachowa tylko matematyczne szanse na awans.

DrużynaKurs na awans z grupy w STS
Holandia1.00
Austria1.03
Macedonia Płn9.00
Ukraina1.35
Kursy aktualne na dzień 16/06/2021 godz 14:00

Sprawdź typy bukmacherskie na najbliższe mecze tej grupy:

Grupa D – skomplikowana sytuacja Chorwacji

Sytuacja w grupie: Anglia – 3 pkt, Czechy – 3 pkt, Chorwacja – 0 pkt, Szkocja – 0 pkt.

Porażka w pierwszym spotkaniu z Anglią mocno skomplikowała sytuację Chorwacji. W przypadku porażki z Czechami i jednoczesnym braku zwycięstwa Szkocji w meczu z Anglią Chorwaci mogą nawet stracić szanse na miejsce w top 2 swojej grupy. Nie jest to scenariusz wielce prawdopodobny, niemniej jednak czas aby Chorwaci pokazali nieco więcej niż w meczu z Anglikami.

W komfortowej sytuacji są nie tylko Anglicy ale i Czesi. Zwycięstwa tych drużyn zapewnią im praktycznie awans do fazy pucharowej.

DrużynaKurs na awans z grupy w STS
Anglia1.00
Chorwacja 1.35
Szkocja6.25
Cechy1.08
Kursy aktualne na dzień 16/06/2021 godz 14:00

Grupa E – komplikacje po porażce ze Słowacją

Sytuacja w grupie: Słowacja – 3 pkt, Szwecja – 1 pkt, Hiszpania – 1 pkt, Polska – 0 pkt.

Sytuacji w grupie E chyba nie musimy nikomu przedstawiać. Polska zawaliła mecz ze Słowacją. Po fatalnym występie Biało-czerwoni przegrali 1:2. Szanse awansu do kolejnego etapu rozgrywek dokładniej analizujemy w tekście: Czy Polska wyjdzie z grupy na Euro 2020?

Tutaj przypomnimy jedynie, że porażka z Hiszpanią przekreśla szanse na zajęcie miejsca w top 2 i automatyczny awans. Jeśli Polacy przynajmniej nie zremisują z Hiszpanią szanse na awans będą tylko matematyczne, potencjalnie jako jedna z najlepszych drużyn z trzeciego miejsca w grupie.

W komfortowej sytuacji są natomiast Szwedzi i Hiszpanie. Niezależnie od wyników w najbliższych meczach nadal zachowają szanse na awans.

DrużynaKurs na awans z grupy w STS
Hiszpania1.01
Słowacja1.27
Szwecja1.27
Polska3.75
Kursy aktualne na dzień 16/06/2021 godz 14:00

Grupa F – problemy Niemców

Sytuacja w grupie: Portugalia – 3 pkt, Francja – 3 pkt, Niemcy – 0 pkt, Węgry – 0 pkt.

Grupa F to zdecydowanie “grupa śmierci” na Euro 2020. Przekonali się o tym Niemcy. Po porażce z Francją zmierzą się teraz z Portugalią. W przypadku porażki i jednoczesnego braku zwycięstwa Węgier nad Francją, nasi zachodni sąsiedzi stracą szanse na miejsce w top 2 grupy. W podobnej sytuacji są Węgrzy. Mimo dobrego występu przeciwko Portugalii mecz zakończył się ich porażką. Kolejna przegrana razem z ewentualnym brakiem zwycięstwa Niemiec nad Portugalią sprawi, że Węgrzy stracą szanse na miejsce w top 2.

DrużynaKurs na awans z grupy w STS
Portugalia1.01
Węgry15.00
Niemcy1.16
Francja1.01
Kursy aktualne na dzień 16/06/2021 godz 14:00

Komentarze