Wojciech Szczęsny krytykowany. Czy słusznie?

Wojciech Szczęsny
Wojciech Szczęsny fot. Grzegorz Wajda

Wojciech Szczęsny w ostatnich tygodniach miał słabszy moment w tym sezonie. Derby z Torino nie poszły po myśli klubu i Polaka, który przyczynił się do straty punktów (2:2) w tym spotkaniu. Piotr Dumanowski i Dominik Guziak z Eleven Sports w eksperckim tekście na Seriea.pl przyjrzeli się sezonowi w wykonaniu Polaka i przeanalizowali, ile błędów w całych rozgrywkach popełnił bramkarz Juventusu.

Stara Dama niemal na pewno nie obroni tytułu w tym roku. Inter Mediolan wypracował zdecydowaną przewagę i pewnie mknie po mistrzostwo Włoch. Juventus nie może jednak jeszcze odpuścić walki o punkty, ponieważ jego udział w przyszłym sezonie Ligi Mistrzów stoi pod znakiem zapytania. Dlatego tak bardzo oczy kibiców i ekspertów są skupione na poczynaniach zespołu Andrei Pirlo, a po każdym poważniejszym błędzie defensywy, na jego drużynę spada lawina krytyki.

Ostatnio pod ostrzał trafił też Wojciech Szczęsny. Polak faktycznie nie błyszczał, miał poważne błędy w spotkaniu z Torino, ale czy faktycznie przez pryzmat kilku słabszych momentów można podważać jego pozycję w Turynie i wieszczyć transfer do innego klubu? Piotr Dumanowski i Dominik Guziak w tekście na seriea.pl wyliczyli, ile błędów w trakcie całego sezonu można zapisać na konto Polaka. Wychodzi, że naprawdę niewiele. Pamięć kibiców jest jednak bardzo krótka, a polscy kibice patrzą na to często przez pryzmat gry Szczęsnego w reprezentacji.

Oczywiście dla włoskich mediów dyskusje na temat błędów Szczęsnego są wodą na młyn, ponieważ mogą grzać spekulacjami transferowymi, a tych nie brakuje, ponieważ AC Milan ciągle nie podpisał nowego kontraktu z Gianluigim Donnarummą. Pojawił się już wątek przejścia Szczęsnego do Tottnehamu, ale szybko zdementował to Fabrizio Romano.

Cały tekst “Krótka pamięć kibica. Czy Wojciech Szczęsny rzeczywiście rozgrywa słaby sezon?

Komentarze