Lucas Ocampos
Lucas Ocampos fot. PressFocus

Ocampos wzmocni Czerwone Diabły?

Manchester United nie traci nadziei na sprowadzenie Jadona Sancho, choć szanse na to z każdą upływającą godziną są coraz mniejsze. Czerwone Diabły są także przygotowane na ewentualne niepowodzenie i mają inne alternatywy. Najczęściej mówi się w tym kontekście o Ousmane Dembele, ale jak informuje ESPN, na celowniku klubu z Old Trafford znajduje się również zawodnik Sevilli Lucas Ocampos.

Czytaj dalej…

26-letni Argentyńczyk ma za sobą świetny sezon w Sevilli, do której trafił zaledwie rok temu za 15 milionów euro z Olympique Marsylia. Ocampos był kluczowym zawodnikiem drużyny prowadzonej przez Julena Lopeteguiego, która swój sezon okrasiła kolejnym w historii klubu triumfem w rozgrywkach Ligi Europy. Duży udział w tym miał Ocampos, który w poprzednim sezonie wystąpił łącznie w 44 spotkaniach w barwach Sevilli, zdobywając w nich 17 bramek i notując pięć asyst. Do tego dołożył trzy występy i jednego gola już w sezonie 2020/21.

Według ESPN, Sevilla byłaby skłonna rozstać się z Ocamposem pod warunkiem otrzymania oferty opiewającej na około 40 milionów euro. Nie ma wątpliwości, że jest to kwota w zasięgu Manchesteru United.

Doświadczenie z Francji i Włoch

Przed przenosinami latem ubiegłego roku do Sevilli, Ocampos przez kilka sezonów występował na francuskich i włoskich boiskach. Na swoim koncie ma bowiem reprezentowanie takich klubów jak AS Monaco, Olympique Marsylia, FC Genoa i AC Milan.

We francuskiej Ligue 1 Argentyńczyk rozegrał łącznie 147 spotkań, zdobywając 22 bramek i notując 17 asyst. Do tego dołożył 26 występów, trzy gole i dwie asysty w Serie A. Ocampos ma również na swoim koncie trzy występy i dwie bramki w reprezentacji Argentyny, w której debiutował we wrześniu ubiegłego roku

Komentarze