Spore problemy kadrowe Valencii przed starciem z Barceloną

Valencia przystąpi do pojedynku z FC Barceloną bez kilku ważnych zawodników. Nietoperzom na Camp Nou nie pomoże między innymi najlepszy strzelec zespołu Edinson Cavani, ale to nie jedyne osłabienia drużyny Rubena Baraji.

Edinson Cavani
PressFocus Na zdjęciu: Edinson Cavani
  • Valencia walczy o wydostanie się ze strefy spadkowej
  • Nietoperze przed niedzielnym meczem mają dwa punkty straty do bezpiecznego miejsca
  • W niedzielne popołudnie na ich drodze stanie FC Barcelona

Trudna przeprawa Valencii w pojedynku z Dumą Katalonii

Szanse Valencii na wywalczenie korzystnego rezultatu na Camp Nou wydają się być jeszcze mniejsze, jeśli spojrzymy na problemy kadrowe Nietoperzy. Tacy gracze jak Gabriel Paulista, Edinson Cavani i Jose Gaya należą do grupy piłkarzy kontuzjowanych, których nie zobaczymy w pojedynku z FC Barceloną.

W szczególności nieobecność Cavaniego będzie poważnym ciosem dla Valencii, ponieważ doświadczony napastnik jest najlepszym strzelcem klubu z pięcioma bramkami. Jednak wobec jego kontuzji trener Ruben Baraja będzie musiał zadowolić się usługami m.in. Hugo Duro.

Ponadto do listy kontuzjowanych zawodników należy też dopisać Marcosa Andre, Jaume Domenecha i Nico Gonzaleza. Warto natomiast podkreślić, że ten ostatni i tak nie mógłby zagrać z blaugraną z powodu specjalnej klauzuli zawartej w umowie wypożyczenia.

Brak tych ważnych zawodników może jeszcze bardziej ograniczyć siłę Valencii, która zmierzyć się z liderem La Liga w niedzielne popołudnie. Nietoperze przez wielu są skazywani na pożarcie w pojedynku z zespołem Xaviego Hernandeza.

Początek meczu o godzinie 16:15.

Zobacz również: Inter latem znów powalczy o pomocnika Barcelony

Komentarze