FC Barcelona rozstała się z dyrektorem sportowym

Xavier Hernandez
Pressfocus Na zdjęciu: Xavier Hernandez

Ramon Planes oficjalnie odszedł z FC Barcelony. Hiszpan pracował na stanowisku dyrektora sportowego przez ostanie dwa lata. Niewykluczone jest, że wkrótce dołączy do Newcastle, które planuje przeprowadzić wielkie transfery już w zimowym okienku.

Czytaj dalej…

  • Ramon Planes został zwolniony z FC Barcelony
  • Hiszpan rolę dyrektora sportowego w klubie pełnił od 2018 r.
  • Całą sytuację spróbuje teraz wykorzystać Newcastle

Xavi kontynuuje własne porządki

Ramon Planes odpowiedzialny za sprowadzenie do FC Barcelony Pedriego, Gaviego czy Ronalda Araujo, nie będzie pełnił już funkcji dyrektora sportowego. W klubie pracował od 2018 r. Jednak Xavier Hernandez za porozumieniem stron zakończył przygodę 54-latka w Katalonii i to na kilka miesięcy przed wygaśnięciem jego umowy.

– “Klub pragnie wyrazić wdzięczność Ramonowi Planesowi za jego zaangażowanie, profesjonalizm i wkład w funkcjonowanie podmiotu w ciągu dwóch ostatnich lat oraz życzy mu powodzenia i sukcesów w przyszłości” – brzmi oficjalny komunikat Barcy.

Niewykluczone jest, że nowy trener Barcelony planuje łączyć swoje obowiązki z pracą dyrektora sportowego. Według hiszpańskich mediów wszystko do tego powoli zmierza. Legenda Camp Nou zadebiutuje w roli szkoleniowca Blaugrany już w najbliższą sobotę. Wówczas późnym wieczorem odbędą się derby Katalonii.

FC Barcelona
Espanyol
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 20. listopada 2021 19:56.

Newcastle spróbuje zatrudnić Planesa

The Sun uważa, że nowi właściciele Newcastle spróbują jak najszybciej ściągnąć Ramona Planesa na St. James Park. Niedawno dowództwo w szatni Srok przejął Eddie Howe. Od Anglika zależeć będą dalsze losy drużyny, ponieważ obecnie znajduje się ona w strefie spadkowej Premier League.

Natomiast przybycie do klubu doświadczonego dyrektora sportowego mogłoby usprawnić przeprowadzenie wzmocnień już w zimowym oknie transferowym. Newcastle będzie mogło wydać w styczniu nawet 200 mln funtów bez przekroczenia granic finansowego fair play. Z tego powodu szefostwo nie zamierza popełniać błędów i zależy im na szczegółowej, a zarazem profesjonalnej analizie, którą bez wątpienia może zapewnić Ramon Planes.

Przeczytaj również: United i Zidane kontynuują wstępne rozmowy

Komentarze