Reprezentant Niemiec zareagował na porównania do Lionela Messiego

Jamal Musiala (na środku)
Pressfocus Na zdjęciu: Jamal Musiala (na środku)

W środę swoje zmagania na Mistrzostwach Świata w Katarze rozpocznie reprezentacja Niemiec. Uwagę przykuwa przede wszystkim jej młoda gwiazda – Jamal Musiala, który rozgrywa znakomity sezon w barwach Bayernu Monachium. Pomocnik Bawarczyków porównywany był nawet do Leo Messiego, do czego postanowił się odnieść.

  • Jamal Musiala postrzegany jest za jeden z największych młodych talentów piłki nożnej
  • Pomocnik Bayernu rozgrywa znakomity sezon i pojechał z reprezentacją na mundial do Kataru
  • W rozmowie z mediami odniósł się do porównań do Lionela Messiego

Musiala zawstydzony porównaniami do Messiego

Jamal Musiala według portalu Transfermarkt znajduje się obecnie w gronie najbardziej wartościowych pomocników na świecie. Zawodnik Bayernu Monachium rozgrywa znakomity sezon i otrzymał powołanie na Mistrzostwa Świata w Katarze. Media przewidują, że może być on jedną z największych gwiazd reprezentacji Niemiec.

Z uwagi na lekkość dryblingu i umiejętności techniczne przez niektórych dziennikarzy 19-latek porównywany był nawet do Lionela Messiego. Niemiec postanowił odnieść się do tych porównań w ostatnim wywiadzie. 

– To zaszczyt być porównywanym do Messiego, ale postrzegam to jako dość skomplikowane. On przez całe swoje życie grał na absolutnie najwyższym poziomie – stwierdził pomocnik w rozmowie z The Athletic. 

Niemcy w środę zmierzą się o godzinie 14:00 z Japonią. Później czekają ich w fazie grupowej jeszcze starcia z Hiszpanią i Kostaryką.

Sprawdź również: Legenda Niemiec punktuje Polskę. “Jak on ma strzelać?”

Komentarze