Diego Maradona
Diego Maradona fot. Vladimir Astapkovich / Sputnik/ Hepta / Sport

Niepokojące informacje ws. Maradony. Będzie potrzebna operacja

Niepokojące informacje dotyczące stanu zdrowia Diego Maradony napływają z Argentyny. Jeden z najlepszych zawodników w historii piłki nożnej trafił w poniedziałek do kliniki w La Plata, a jak informuje Corriere dello Sport, 60-latek będzie musiał poddać się operacji głowy.

Czytaj dalej…

Według włoskiego dziennika, tomografia komputerowa, której poddany zostać Argentyńczyk wykazała obecność krwiaka podtwardówkowego w mózgu. W efekcie Maradona będzie musiał w najbliższych godzinach przejść operację. Ta powinna zostać przeprowadzona w klinice Fleni w Buenos Aires przez osobistego lekarza Leopoldo Luque.

Tego typu operacje są szczególnie delikatne i niosą za sobą duże ryzyko, ale dobrą wiadomością w przypadku Maradony jest zidentyfikowanie problemu w odpowiednim czasie. Corriere dello Sport, powołując się na argentyńskie źródła, informuje, że “Maradona spokojnie spędził noc, odpoczywał, spokojnie jadł, chodził i żartował ze wszystkimi”.

Wcześniej niepokojącej wypowiedzi na temat stanu zdrowia Maradony w radiu Kiss Kiss Napoli udzielił jego menedżer Stefano Ceci. – Diego trafił do szpitala, ponieważ jego stan nie był dobry. Chodził z trudem, jego cera nie wyglądała dobrze. W szpitalu stwierdzono anemię i odwodnienie. Szczegółowe badania wykazały zakrzep spowodowany upadkiem. Musiało to nastąpić po wzięciu jego leków, które wywołują między innymi senność. Ucierpiał również z powodu sytuacji na świecie związanej z koronawirusem, która sprawiła, że od lutego jest zamknięty w Argentynie. Operacja zostanie przeprowadzona wkrótce – powiedział Ceci, cytowany przez Corriere dello Sport.

Napoli pamięta o Maradonie

O swojej legendzie nie zapomina Napoli. Włoski klub opublikował na Twitterze wpis – “Fuerza Diego!” dedykowany zawodnikowi, który występował w jego barwach w latach 1984-1991. Argentyńczyk w zespole z Neapolu rozegrał łącznie 258 spotkań, zdobywając 115 bramek.

Komentarze