Diego Maradona
Diego Maradona fot. Vladimir Astapkovich / Sputnik/ Hepta / Sport

Maradona trafił do szpitala w La Plata

Diego Armando Maradona został przyjęty do szpitala w La Plata, czytamy na łamach Football Italia. Ludzie z otoczenia Argentyńczyka zapewniają, że żywa legenda piłki nożnej nie jest hospitalizowana z powodu zakażenia na COVID-19.

Czytaj dalej…

Diego Armando Maradona według doniesień mediów z Argentyny trafił do szpitala, gdyż jest osłabiony psychicznie w związku z pandemią koronawirusa. W każdym razie nie ma głosów dotyczących tego, że Argentyńczyk trafił do szpitala z powodu innej choroby.

Dodajmy, że 30 października Maradona skończył 60 lat. Argentyńczyk miał powiedzieć, że chciałby w prezencie urodzinowym zobaczyć, jak SSC Napoli wygrywa mistrzostwo Serie A.

W ostatnich latach Maradona słynął z tego, że wywoływał różne skandale, zażywał narkotyki. Wcześniej jednak imponował swoimi popisami na boisku. Do historii przeszła już bramka zdobyta przez Argentyńczyka w starciu z Anglią, gdy mijał swoich rywali niczym slalomowe tyczki. Popularne jest też trafienie Maradony “ręką Boga”.

Argentyńczyk urodzony w Lanus aktualnie jest trenerem Club de Gimnasia y Esgrima La Plata, z którym ma umowę ważną do końca grudnia 2021 roku.

Maradona w trakcie piłkarskiej kariery wystąpił w 90 meczach reprezentacji Argentyny, w których zdobył 34 bramki. W 1986 roku z zespołem Albicelestes wygrał mistrzostwo świata.

Komentarze