Man Utd i PSG ukarane przez UEFA

Piłka Ligi Mistrzów 2018/19
Piłka Ligi Mistrzów 2018/19 fot. adidas

Manchester United i Paris Saint-Germain zostali ukarani grzywną przez Europejską Unię Piłkarską (UEFA) w związku z incydentami, które miały miejsce podczas wygranego przez francuski zespół 2:0 meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów na Old Trafford na początku tego miesiąca.

Czytaj dalej…

Podczas spotkania kibice gospodarzy rzucali różnego rodzaju przedmioty w kierunku Angeela Di Marii. Podobnego zachowania dopuścili się również kibice francuskiego klubu, którzy rzucali przedmioty w kierunku członków drużyny gospodarzy.

Jako gospodarze, United zostało ukarane grzywną w wysokości 16 tysięcy euro z powodu zablokowanych schodów oraz rzucanych przedmiotów, podczas gdy PSG otrzymało karę w wysokości 41 tysięcy euro oraz zostało poinstruowane, aby skontaktować się ze swoimi przeciwnikami w ciągu 30 dni w celu usunięcia uszkodzeń krzesełek na sektorze oraz siatki zabezpieczającej oddzielającej go od sektorów gospodarzy. Poza uszkodzeniami, PSG miało również kłopoty z powodu użycia przez kibiców fajerwerków.

Rewanżowe spotkanie Paris Saint-Germain i Manchesteru United rozegrane zostanie na Parc des Princes w stolicy Francji w najbliższą środę.

Komentarze