Bayern poznał rywali w Klubowych Mistrzostwach Świata

Piłkarze Bayernu Monachium
Piłkarze Bayernu Monachium PressFocus

Piłkarzy Bayernu Monachium w pierwszej połowie lutego czeka rywalizacja o miano najlepszej drużyny na świecie. Triumfatorzy Ligi Mistrzów wezmą udział w Klubowych Mistrzostwach Świata 2020 w Katarze. We wtorek drużyna Roberta Lewandowskiego poznała swoich potencjalnych rywali.

Rywalizacja w Klubowych Mistrzostwach Świata toczyć się będzie w dniach 4-11 lutego podczas turnieju w Katarze. Udział weźmie w nim sześć zespołów z pięciu konfederacji, a mecze rozgrywane będą na dwóch stadionach w Ar-Rajjan.

Bayern Monachium rywalizację rozpocznie od półfinału, a jego rywalem w walce o awans będzie zwycięzca pojedynku Al-Duhail (Katar) – Al Ahly (Egipt). Mecz z udziałem podopiecznych Hansiego Flicka odbędzie się 8 lutego o godzinie 21:00.

W drugim półfinałowym meczu zagra natomiast zdobywca Copa Libertadores 2020. Triumfatora tych rozgrywek wyłoni finałowe spotkanie, które odbędzie się 30 stycznia. Zmierzą się w nim dwa brazylijskie kluby – Palmeiras i Santos. Jeden  nich o awans do finału Klubowych Mistrzostw Świata zagra z wygranym pary UANL Tigres (Meksyk) – Ulsan Hyundai (Korea Południowa).

Finałowe spotkanie Klubowych Mistrzostw Świata rozegrane zostanie 11 lutego o godzinie 21:00. Transmisje meczów będą dostępne na kanale TVP Sport.

Program Klubowych Mistrzostw Świata 2020:

Mecze II rundy

4 lutego (czwartek)
17:00 UANL Tigres – Ulsan Hyundai (mecz nr 2)
20:30 Al-Duhail SC – Al Ahly SC (mecz nr 3)

Mecz o piąte miejsce

7 lutego (niedziela)
21:00 przegrany meczu nr 2 – przegrany meczu nr 3

Półfinały:

7 lutego (niedziela)
21:00 Palmeiras/Santos – wygrany meczu nr 2 (mecz nr 5)

8 lutego (poniedziałek)
21:00 wygrany meczu nr 3 – Bayern Monachium (mecz nr 6)

Mecz o trzecie miejsce:

11 lutego (czwartek)
18:00 przegrany meczu nr 6 – przegrany meczu nr 5

Finał:

11 lutego (czwartek)
21:00 wygrany meczu nr 6 – wygrany meczu nr 5

Komentarze