ICC: Arsenal pokonał Bayern

Robert Lewandowski

W rozegranym w czwartkowy poranek czasu polskiego spotkaniu International Champions Cup, Arsenal pokonał 2:1 Bayern Monachium. Jedynego gola dla bawarskiego zespołu zdobył Robert Lewandowski.

W pierwszej połowie kibice nie obejrzeli ani jednego gola. Druga odsłona spotkania rozpoczęła się bardzo pechowo dla Bayernu. W 49. minucie piłkę do bramki własnego zespołu po zagraniu rywala z prawej strony pola karnego skierował Louis Pozanski.

Bawarczycy doprowadzili do wyrównania w 71. minucie. Po dośrodkowaniu Serge’a Gnabry’ego z prawej strony, uderzeniem głową z pięciu metrów bramkarzowi Kanonierów szans nie dał Robert Lewandowski.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, w 88. minucie Arsenal zdobył zwycięskiego gola. Po dograniu Nelsona, piłkę do bramki z najbliższej odległości skierował Edward Nketiah.

Arsenal FC – Bayern Monachium 2:1 (0:0)

1:0 Pozanski (sam.) 49′
1:1 Lewandowski 71′
2:1 Nketiah 88′

Arsenal: Leno (46′ Martinez) – Maitland-Niles, Sokratis, Mustafi (82′ Chambers), Monreal (46′ Kolasinac) – Willock (64′ Burton), Xhaka – Mkhitaryan (64′ Nelson), Özil (82′ Medley), Aubameyang (82′ Saka) – Lacazette (82′ Nketiah)

Bayern: Neuer (51′ Ulreich) – Kehl, Boateng (46′ Süle), Martinez (46′ Pavard), Alaba (46′ Poznanski) – Thiago – Ontuzans (46′ Gnabry), Tolisso (46′ Goretzka), Johansson (46′ Singh), Arp (46′ Coman) – Müller (46′ Lewandowski)