Dobre wieści dla USA przed starciem z Oranje

Christian Pulisić
PressFocus Na zdjęciu: Christian Pulisić

Selekcjoner reprezentacji Stanów Zjednoczonych Gregg Berhalter powiedział, że pomocnik Christian Pulisić czuje się całkiem nieźle i jest spora szansa, że będzie mógł wystąpić w meczu 1/8 finału mistrzostw świata przeciwko Holandii.

  • Christian Pulisić ma szansę zagrać z Holandią
  • Gwiazdor USA w meczu z Iranem doznał kontuzji
  • Początek meczu Holandia – USA w sobotę o godzinie 16:00

Pulisić ma szanse na występ przeciwko Holandii

Christian Pulisić doznał kontuzji w meczu z Iranem. Mimo bólu pomocnik był na boisku do końca pierwszej połowy, jednak po przerwie nie pojawił się już na placu gry. Jego występ przeciwko Holandii stanął pod sporym znakiem zapytania, jednak okazuje się, że Amerykanin będzie mógł zagrać z Oranje.

– Musimy jeszcze dokładnie ocenić jego stan zdrowia podczas ostatniego treningu. Uważam, że wygląda całkiem nieźle – przyznał podczas konferencji prasowej Berhalter.

Bardzo entuzjastycznie do możliwości występu przeciwko Holandii jest nastawiony także sam zawodnik. – Zrobię wszystko, co w mojej mocy razem z personelem medycznym, aby pojawić się na boisku. Dam z siebie sto dziesięć procent – przyznał Pulisić.

Sprawdź także: Holandia – USA: typy, kursy, zapowiedź (03.12.2022)

Pod znakiem zapytania stoi również występ Sargenta, ale i w jego przypadku istnieje szansa, że wystąpi w sobotę. Jego stan zdrowia, podobnie, jak Pulisicia, będzie jeszcze oceniany, ale wbrew wcześniejszym obawom wiele wskazuje na to, że zobaczymy go na placu gry.

– W dotychczasowych meczach na mundialu pokazaliśmy, że jesteśmy w stanie kontrolować sytuację na boisku i tak też chcemy zagrać przeciwko Holandii – dodał Berhalter. Stany Zjednoczone nie są faworytem sobotniego pojedynku, ale w opinii niektórych ekspertów mogą sprawić wiele problemów Holendrom.

Zobacz również: Griezmann: jeszcze nie awansowaliśmy do ćwierćfinału

Komentarze