Kibice reprezentacji Hiszpanii
Kibice reprezentacji Hiszpanii fot. PressFocus

Hiszpania i Portugalia chcą zorganizować wielki turniej

Przy okazji środowego towarzyskiego spotkania reprezentacji Hiszpanii i Portugali, które zakończyło się bezbramkowym remisem, obie federacje potwierdziły, że będą wspólnie obiegać się o organizację finałów Mistrzostw Świata w 2030 roku.

Czytaj dalej…

Temat organizacji mundialu pojawił się już w grudniu ubiegłego roku. Wówczas Hiszpanie i Portugalczycy poinformowali, że zbadają możliwość zorganizowania najważniejszego piłkarskiego turnieju, a w projekt zaangażowane miało być również Maroko.

Do oficjalnego podpisania porozumienia w tej sprawie doszło w środę w Lizbonie, tuż przed towarzyskim spotkaniem obu reprezentacji.

– To porozumienie oznacza ważny krok dla tego wspólnego projektu federacji, ale także krajów. Piłka nożna, sport, jest wspaniałym narzędziem wstrzyknięcia siły w tych trudnych chwilach. Niewiele rzeczy może być bardziej ekscytujących niż możliwość zorganizowania mistrzostw świata w piłce nożnej i nie możemy myśleć o lepszym partnerze do tego niż Portugalia – powiedział prezydent Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej (RFEF) Luis Rubiales, cytowany przez serwis Goal.com.

Hiszpańsko-portugalska kandydatura jest już czwartą, a drugą z Europy, której zgłoszenie zostało zapowiedziane. O organizację turnieju wspólnie zamierzają się ubiegać także Rumunia, Grecja, Bułgaria i Serbia. Swoją kandydaturę ponadto zgłaszają Urugwaj, Argentyna, Paragwaj i Chile. Z goszczenia finalistów nie rezygnuje również Maroko.

Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA) gospodarza Mistrzostw Świata w 2030 ogłosi w 2024 roku.

Komentarze