Robert Lewandowski
Robert Lewandowski fot. Grzegorz Wajda

Frustracja Neymara. Zazdrości Robertowi Lewandowskiemu

Neymar nie jest zadowolony z faktu, że nie ma go w gronie piłkarzy nominowanych do nagrody FIFA The Best za rok 2020. Zamiast Brazylijczyka docenieni zostali Robert Lewandowski, Cristiano Ronaldo i Lionel Messi.

Co prawda w tym roku nie odbędzie się plebiscyt Złotej Piłki France Football, ale najlepszego gracza globu wybierze FIFA. Grającego w Paris Saint-Germain Neymara nie ma w trójce zawodników walczących o to wyróżnienie, mimo że gracz ten rozegrał nie najgorszy sezon we francuskiej Ligue 1. Było to jednak zdecydowanie zbyt mało, by zasłużyć na nominację do tak wąskiego grona.

Media donoszą, że Brazylijczyk jest z tego powodu wyraźnie rozczarowany. Zasugerował to zresztą swoimi wpisami na Twitterze. Neymar stwierdził tam, że może czas przerzucić się na gry komputerowe lub grę w koszykówkę. Wszystko z powodu nominacji do plebiscytu organizowanego przez FIFA.

Wydaje się jednak, że Neymar nie jest w ocenie swojej osoby zbyt obiektywny. Zawodnik ten nie ma bowiem za sobą wybitnego sezonu. Łącznie rozegrał dla PSG 27 meczów, w których zdobył 19 goli i zaliczył 12 asyst. Dla porównania Robert Lewandowski wystąpił w 47 meczach dla Bayernu Monachium i strzelił w nich 55 bramek.

Najlepszego piłkarza roku FIFA poznamy już w przyszłym tygodniu. Wyniki zostaną ogłoszone w czwartek 17 grudnia.

Komentarze