Emocje, kontrowersje i wielki sukces Rayo na Camp Nou

Rayo Vallecano
PressFocus Na zdjęciu: Rayo Vallecano

Barcelona przegrywa na Camp Nou z Rayo Vallecano 0:1. Kibice zgromadzeni na Camp Nou oraz przed telewizorami byli świadkami wielkich emocji w końcówce spotkania, ale Katalończycy nie dali rady odwrócić losów spotkania. Wynik spotkania ustalił już w szóstej minucie Alvaro Garcia. To drugie zwycięstwo Rayo z Barceloną w tym sezonie.

• Alvaro Garcia strzelcem jedynego gola na Camp Nou
  • Barcelona mimo ogromnej dominacji nie dała rady Rayo
  • Zapowiada się emocjonująca końcówka La Liga

Barcelona nie dała rady, Rayo Vallecano lepsze na Camp Nou

Barcelona mimo dość sporej przewagi od pierwszych minut spotkania z Rayo Vallecano była bezzębna. Tymczasem goście wykorzystali już pierwszą okazję, aby objąć w tym pojedynku prowadzenie. W 6. minucie Alvaro Garcia otrzymał bardzo ładne podanie z głębi pola i nie dał żadnych szans ter Stegenowi uciszając całe Camp Nou.

Katalończycy utrzymywali się długimi momentami przy piłce, ale nie potrafili zagrozić bramce rywala. Natomiast Rayo sporadycznie, ale próbowało przedostawać się w rejon pola karnego gospodarzy. Blaugranie brakowało w pierwszej części gry przede wszystkim determinacji i zaangażowania. Momentami podopieczni Xaviego wyglądali na przemęczonych, tymczasem goście całe 45 minut rozegrali na dużej intensywności. Barcelona oddała tylko jeden celny strzał w pierwszej części gry, co bardzo dobrze odzwierciedla poczynania gospodarzy.

Pierwsza połowa skończyła się dość niespodziewanym prowadzeniem Rayo Vallecano, a gospodarzy schodzących do szatni żegnały gwizdy. Katalończycy w drugiej połowie musieli znacznie poprawić swoją grę, jeśli chcieli liczyć na jakąkolwiek zdobycz punktowa w tym starciu.

Początek drugiej połowy był spokojny w wykonaniu Barcelony, ale wraz z biegiem czasu dominacja Katalończyków była coraz większa. Rayo było stłamszone we własnym polu karnym, ale mimo to blaugrana nie potrafiła odwrócić losów spotkania.

W ostatnich minutach mieliśmy sporo emocji. Mecz został przedłużony o ponad dziesięć minut. Goście grali na czas, ograniczali się do wybijania piłek sprzed własnego pola karnego, ale to wystarczyło aby sprawić ogromną sensację na Camp Nou. Barcelona dość sensacyjnie przegrywa z Rayo 0:1.