Argentyńska Federacja opłaci kibicom przelot i bilety na mecz z Polską. Za doping

Argentyna - Meksyk
PressFocus Na zdjęciu: Argentyna - Meksyk

Argentyński Związek Piłki Nożnej (AFA) planuje ściągnąć do Kataru zorganizowaną grupę kibiców, która będzie odpowiadać za doping podczas środowego meczu z Polską, informuje serwis To My Kibice.

  • W środę Argentyna zagra z Polską o awans do 1/8 finału mundialu
  • Argentyńczycy planują ściągnąć do Kataru zorganizowaną grupę kibiców
  • Barra Bravas ma odpowiadać za doping w środowym spotkaniu

Grupa Barra Bravas będzie dopingowała Argentynę na meczu z Polską

Środowy mecz ArgentynaPolska będzie decydujący dla obu reprezentacji. Przed spotkaniem w uprzywilejowanej sytuacji znajdują się Biało – Czerwoni, którzy są liderem grupy C z jednopunktową przewagą. Mimo to pojedynek w ramach 3. kolejki fazy grupowej będzie decydujący i jeszcze żadna z drużyn nie może być pewna awansu do kolejnej rundy.

Argentyńska Federacja planuje pomóc swoim zawodnikom w tym ważnym spotkaniu i zamierza wysłać za darmo na mecz grupę argentyńskich ultrasów Barra Bravas, w celu prowadzenia dopingu. Jak dodaje serwis To My Kibice ponoć już na meczu Argentyna-Meksyk na trybunach pojawiła się pierwsza 200-osobowa grupa kibiców, której przelot opłacił związek piłkarski. 

Grupa Barra Bravas składa się z członków grup ultras kilku argentyńskich klubów.

Nie jest to jednak nowość. Takie sytuacje miały już miejsce w przeszłości, gdy AFA ściągała na ważne mecze międzypaństwowe zorganizowane grupy kibiców płacąc im za przeloty oraz bilety na mecze. O planach Argentyńskiego Związku Piłki Nożnej możemy znaleźć informacje także na profilu Casual Ultra Official na portalu Twitter.

Mecz Argentyna – Polska zostanie rozegrany w środę 30, listopada, o godzinie 20:00 na stadionie 974 w Doha.

Zobacz także: Polska – Argentyna: historia meczów. Szczęsny i Lewandowski pamiętają ostatni mecz

Komentarze