Wygrana Miedzi, remis w Płocku

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: LigaPolska.pl  |  02.09.2018 17:27

Ireneusz Mamrot  |  fot. ASInfo

Zawodnicy Miedzi wygrali na swoim terenie z graczami z Lubina 2:0 (1:0). Tymczasem piłkarze Wisły Płock zremisowali z Jagiellonią 1:1 (1:0).

Jak wyglądało spotkanie w Legnicy? W 16. minucie na uderzenie zdecydował się Pawłowski, ale bramkarz beniaminka nie miał żadnych problemów z tą próbą.

Gospodarze objęli zaś prowadzenie w 23. minucie po trafieniu Marquitosa.

W 36. minucie golkiper Miedzianki fantastycznie poradził sobie z uderzeniem Pawłowskiego i sparował piłkę na poprzeczkę.

W 47. minucie Kanibolotsky obronił uderzenie Tuszyńskiego. Bez wątpienia był dzisiaj mocnym punktem w szeregach beniaminka.

W 87. minucie do wyrównania próbował doprowadzić Mares, ale po raz kolejny dobrze spisał się bramkarz Miedzi.

Zawodnicy Nowaka podwyższyli swoje prowadzenie w 90. minucie po trafieniu Forsella. Finalnie beniaminek wygrał zatem 2:0.

Miedź - Lubin 2:0 (1:0)

1:0 Marquitos 23'
2:0 Forsell 90'

Żółte kartki

Santana, Pikk - Janoszka, Balić

Miedź: Kanibolotsky - Zieliński, Bozić, Osyra, Pikk - Augustyniak - Ojamaa, Marquitos (Purzycki 88'), Santana (Fernandez 49'), Piasecki (Łobodziński 59') - Forsell

Lubin: Hładun - Czerwiński, Guldan, Dąbrowski, Dziwniel - Jagiełło, Tosik - Janoszka (Bohar 46'), Starzyński, Pawłowski (Balić 46') - Tuszyński (Mares 66')

Remis w Płocku

Co działo się w Płocku? W 15. minucie gospodarze mogli wyjść na prowadzenie, ale Ricardinho uderzył tylko w słupek.

Pierwszego gola zdobył w tym spotkaniu aktywny tego dnia Ricardinho, który wpisał się na listę strzelców w 24 minucie.

W końcowych fragmentach tej części gry sędzia przyznał gościom rzut karny. Jedenastki nie wykorzystał jednak Novikovas.

Goście doprowadzili do wyrównania w 55. minucie. Trafienie zanotował wówczas Klemenz.

W 65. minucie podopieczni Dźwigały byli bardzo blisko zdobycia kolejnego gola, ale tym razem bardzo dobrze interweniował Kelemen, który poradził sobie z uderzeniem Merebaszwiliego.

W 77. minucie bramkarz gości fantastycznie poradził sobie z próbą Szymańskiego.

Wynik już się nie zmienił (chociaż w doliczonym czasie gry szansę miał Świderski) i obie ekipy zgarnęły po jednym oczku.

Płock - Jagiellonia 1:1 (1:0)

1:0 Ricardinho 24'
1:1 Klemenz 55'

Rasak - Romanczuk, Klemenz, Frankowski, Wójcicki

Płock: Daehne - Uryga, Łasicki, Dźwigała, Warcholak - Szymański, Rasak, Furman (Stilić 85') - Szwoch (Varela 57'), Merebaszwili - Ricardinho (Łukowski 75')

Jagiellonia: Kelemen - Wójcicki, Klemenz, Mitrović, Guilherme - Kwiecień, Romanczuk, Pospisil (Savković 86') - Frankowski, Bezjak (Klimala 81'), Novikovas (Świderski 67')