Pierwsze zwycięstwo Arki

dodał: Kamil Krusiński  |  źródło: LigaPolska.pl  |  18.08.2018 20:01

Rafał Siemaszko  |  fot. ASInfo

W pierwszym sobotnim meczu piątej kolejki LOTTO Ekstraklasy, Arka Gdynia pokonała na wyjeździe Wisłę Płock 3:1. Wszystkie bramki padły po zmianie stron - po stronie Arki na listę strzelców wpisali się Kolev, Jankowski i Siemaszko, a dla gospodarzy trafił Ricardinho.

Dariusz Dźwigała zdecydował się na dwie zmiany po wyjazdowym remisie w Krakowie - miejsca Stilicia i Szwocha zajęli Merebashvili oraz Zawada. Na wymianę trzech zawodników zdecydował się za to trener Smółka - zamiast Jankowskiego, Bogdanova i Nalepy, na murawie pojawili się Cvijanović, Aankour i Kolev.

W pierwszej połowie o sporym szczęściu mówić mógł bramkarz Arki, Pavels Steinbors - zarówno po strzale Szymańskiego, jak i Ricardinho, futbolówka trafiła bowiem w słupek. Gdynianie jedyną sytuację wykreowali sobie w 34. minucie, ale Siemaszko zamiast decydować się na strzał, szukał podaniem Koleva i stracił futbolówkę.

Kolev otwiera wynik

W drugą połowę zdecydowanie lepiej weszli arkowcy, którzy kilkadziesiąt sekund po zmianie stron byli bliscy objęcia prowadzenia - po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, strzał Marciniaka sprzed linii bramkowej wybił jednak Szymański. W 55. minucie było już jednak 0:1 - po zgraniu piłki przez Cvijanovicia, głową z najbliższej odległości trafił Kolev.

Odpowiedź gospodarzy

W 66. minucie gdynianie mogli prowadzić już 2:0 - po podaniu Janoty, strzał Koleva w ostatniej chwili zablokował ofiarnie interweniujący Uryga. Cztery minuty później do wyrównania doprowadzili za to Nafciarze - po centrze z lewego skrzydła, błąd defensywy gości wykorzystał Ricardinho.

Końcówka dla gości

W ostatnich dziesięciu minutach szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili jednak piłkarze trenera Smółki - najpierw w 82. minucie po centrze Zbozienia do siatki trafił Janowski, a już w doliczonym czasie gry, sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Siemaszko.