Juventus wygrywa rzutem na taśmę!

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: SerieA.pl  |  27.05.2017 20:00
Juventus pokonał w sobotnim spotkaniu 38. kolejki Serie A Bolognę 2:1, choć na 20 minut przed końcem przegrywał 0:1 po golu Taidera. Później stan rywalizacji wyrównał Dybala, a komplet gościom zapewnił 17-letni Kean w czwartej minucie doliczonego czasu gry.

Na gole przyszło nam czekać aż do drugiej połowy, na której początku na prowadzenie wyszli gospodarze. Gola dla Bologny zdobył w 52 minucie Saphir Taider, który pięknym uderzeniem pokonał zastępującego Buffona Audero.

Po wrzutce w polu karnym w 70 minucie strzał Higuaina wybronił Da Costa, ale przy dobitce z niewielkiej odległości Paulo Dybali golkiper Bologny nie miał już nic do powiedzenia.

Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, Miralem Pjanic wrzucił piłkę z rzutu wolnego wprost na głowę Moise Keana, a 17-letni napastnik Juve skierował futbolówkę do siatki.

Tym samym, po golu w doliczonym czasie gry, Stara Dama pokonała rywala 2:1.

Bologna FC - Juventus FC 1:2 (0:0)
1:0 Taider 52'
1:1 Dybala 70'
1:2 Kean 90+4'