El. MŚ: Giroud i Griezmann dali wygraną

dodał: Michał Wachowski  |  źródło: Francja.goal.pl  |  25.03.2017 22:45
Nie było niespodzianki w sobotnim meczu eliminacji do mistrzostw świata, który rozegrano w Luksemburgu. Reprezentacja Francji wygrała 3:1. Dwukrotnie na listę strzelców wpisywał się Olivier Giroud, a jedną z bramek dołożył Antoine Griezmann.

Zgodnie z zapowiedzią Didiera Deschampsa, Les Bleus nie potraktowali tego meczu ulgowo. Goście od pierwszych minut oblegali bramkę Luksemburga i osiągnęli swój cel w 28. minucie. Po dograniu Sidibe piłkę do pustej siatki skierował swym strzałem Olivier Giroud.

W 33. minucie doszło jednak do sporej niespodzianki. Rywala  w polu karnym faulował Blaise Matuidi, a jedenastkę na wyrównującego gola zamienił Aurelien Joachim.

Korzystny dla gospodarzy wynik nie utrzymał się zbyt długo. Jeszcze przed przerwą Francuzi wrócili na prowadzenie. Podobnie jak gospodarze, zdobyli gola z karnego. Do jedenastki po przewinieniu Da Motty podszedł Antoine Griezmann i strzałem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi rywali.

Jeszcze przed przerwą wynik dla Francji podwyższyć mógł Matuidi, ale trafił w słupek. Kropka nad "i" postawiona została dopiero po przerwie. W 77. minucie wynik na 3:1 ustalił strzałem głową Olivier Giroud. Francuzi mogli wygrać dużo wyżej, ale brakowało im skuteczności.

Luksemburg - Francja 1:3 (1:2)
0:1 Giroud 28'
1:1 Joachim (k.) 34'
1:2 Griezmann 37'
1:3 Giroud 77'