Pierwsza porażka PSG w lidze!

dodał: Krzysztof Rymarczyk  |  źródło: francja.goal.pl  |  28.02.2016 22:54
W hicie tej kolejki Ligue 1 zawodnicy Lyonu wygrali u siebie z graczami PSG 2:1 (2:0). Dla paryżan to pierwsza porażka w sezonie ligowym.

Zawodnicy gospodarzy wyszli na prowadzenie w 13. minucie. Wówczas Cornet ograł van der Wiela, a następnie pokonał golkipera paryżan.

W 28. minucie bliski podwyższenia był Ghezzal, lecz jego próba z dystansu była minimalnie niecelna. Osiem minut potem głową wyrównać mógł Thiago Silva, ale Lopes obronił jego strzał.

W końcówce tej części gry golkiper Lyonu poradził sobie też z próbą Ibrahimovicia. Kilkadziesiąt sekund potem gola zdobył zaś Darder i do przerwy zawodnicy gospodarzy prowadzili 2:0.

Kilka minut po zmianie stron Cornet uderzył z dystansu, piłka dostała rykoszetu, ale Trapp zdołał ją sparować na rzut rożny.

W 51. minucie paryżanie zdobyli gola kontaktowego. W zamieszaniu w polu karnym gospodarzy najprzytomniej zachował się Lucas, który pokonał Lopesa.

Dziesięć minut potem znakomitą okazję miał Ghezzal, ale przegrał pojedynek z golkiperem aktualnych mistrzów Francji.

Ostatecznie wynik tego meczu już nie uległ zmianie i paryżanie doznali pierwszej porażki w tym sezonie Ligue 1.

OM1899 | 28.02.2016 22:59

brawoooooooo LYON !!!!!!!!!! Mr luis spokojnie dzindobry zaraz cos napisze jakies glupoty

Kan | 28.02.2016 22:59

Coś pięknego ! :D Jak najbardziej zasłużone zwycięstwo mogło się skończyć  nawet pogromem :D Znakomita pierwsza połowa i dobra druga :) Mamy 3 miejsce jest co świętować :D

bartekm123 | 28.02.2016 23:00

a Thiago Motta to czerwo w pierwszej połowie powinien zobaczyć.

Spokojnie mogłoby być z 4:1 :D   ALLEZ LYYOOOOONNN

MrLuis82 | 28.02.2016 23:03

Anthony Lopes też parę pokazał klasę. Mówiłem, że PSG ma trudności z wygrywaniem na stadionie Lyonu. W przyszłym sezonie idziemy na mistrza :)

z0la44 | 28.02.2016 23:03

Brawo OL !!!

DZINDYBRY | 28.02.2016 23:04

Gra tragiczna, środek pola szkoda gadać, mialem nadzieje na remis, po szybkim golu w drugiej połowie, [edit]

Miszel | 28.02.2016 23:09

Piekna gra..pressing...panowanie nad piłką. Nie było dziś ani jednego piłkarza OL do którego można się przyczepić. Chłopakom ewidentnie zależało na wygranej.. co do PSG - jestem wyjątkowo zaszokowany ich brakiem koncentracji i zgrania. Cóż dla Paryza to nie jest wtopa bo mimo wszystko to dopiero 1 porazka...ale dla OL to wielkie święto!

ALLEZ OL!

Kan | 28.02.2016 23:26

Wszystko przyjdzie w swoim czasie :) Rozegraliśmy wspaniały mecz jest się z czego cieszyć i patrzyć w przyszłość :) Teraz trzeba się skupić na gonieniu Monaco i walki o 2 miejsce wszystko jeszcze jest możliwe Allez Les Lyonnais ! :D

Joker | 29.02.2016 01:55

Czyli mistrza bez porażki już nie będzie, no ale te 100 pkt mogą jeszcze wycisnąć :) Choć jeśli przejdą Chelsea to podejrzewam iż lige będą lekko olewać i jeszcze troche tych oczek pogubią... Bo w zasadzie to cóż to dla nich za różnica czy oficjalnie mistrzem będą za 2 tygodnie czy np. 4...

Trendy | 29.02.2016 06:28

Ja bym chciał jednak lekko ostudzić głowy kibicom OL tutaj :P. Nie dmuchajmy niepotrzebnie balonika. Teraz PSG zagraliśmy świetny mecz ale przypomnijmy sobie, że tydzień temu zagrali straszną padakę z Lille. Chcąc zdobyć wicemistrza Francji trzeba grać konsekwentnie swoją grę przez cały sezon. Nie mniej wierzę, że hymn LM jednak w przyszłym sezonie zabrzmi na Stade de Lumieres ;)

grabarzPSG | 29.02.2016 09:26

Gratulacje. Szkoda, że Lyon przez większą część sezonu nie gra nawet w połowie tak jak może to robić. Mam na mysli nie tylko krajowe podwórko. PSG w lidze już na wakacjach :-) myślę, że również na całym podium sytuacja się utrzyma.

kuba_psg | 29.02.2016 09:44

Gratulacje dla kibiców Lyonu. Tylko szkoda, że Wsza klub tak nie grał w LM.
Sezonu bez ligowej porażki nie będzie, mam nadzieje, że wyjdzie to na zdrowie naszej grze w LM.

Piotrek1979 | 29.02.2016 15:51

Ważne zwycięstwo. Nie dość, że OL trafił na pudło, to jeszcze taki mecz powinien dodać zawodnikom pewności siebie.
Zgadzam się natomiast z @Trendy, żeby nie popadać w jakiś hurraoptymizm, bo forma Lyonu napewno nie jest stabilna i różnie to może być w kolejnych meczach. Generalnie jednak podium jest jak najbardziej możliwe. Fajnie by było przegonić Monaco, ale to będzie niezwykle trudne.

duszek480 | 29.02.2016 17:43

Wiele hitów zawodzi,a to był przede wszystkim świetny mecz, w 1 połowie gdyby Lyon miał więcej szczęścia Paryż byłby zmieciony całkowicie. Chyba nikt nie spodziewał się tak dobrej gry z przeciwnikiem tej klasy po porażce z Lille, szapo ba! ;)
Muszę jednak przyznać, że obawiałem się 2 połowy i szybki gol dla PSG mnie w tym utwierdził, dobrze, że mądrą grą i dobrymi zmianami udało się utrzymać prowadzenie i dzięki temu wskoczyć na podium. Z taką grą wicemistrz powinien być pewny, ale tak jak napisał Trendy - OL to bardzo niestabilna drużyna dlatego nie należy popadać w hurraoptymizm!