Lechia poszła za ciosem

dodał: Szymon Biegas  |  źródło: LigaPolska.pl  |  02.10.2015 22:21
W miniony weekend piłkarze Lechii Gdańsk przełamali serię meczów bez zwycięstwa, notując pierwszy triumf pod wodzą trenera Thomasa von Heesena. Dziś zanotowali drugą wygraną z rzędu. W meczu 11. kolejki Ekstraklasy pokonali na wyjeździe Jagiellonię Białystok 3:0.

Przez pierwsze 25 minut spotkania na boisku wiało nudą. Żadna ze stron nie potrafiła bowiem przejąć inicjatywy, a w konsekwencji stworzyć groźnej akcji w polu karnym rywala. Optycznie lepiej prezentowali się gospodarze, ale nie przekładało się to na wymierne korzyści.

Kibice po raz pierwszy poderwali się ze swoich miejsc w 26. minucie. Fiodor Cernych przedarł się lewą stroną, minął Gersona, wpadł w pole karne i podciął piłkę nad wychodzącym z bramki golkiperem Lechii. Futbolówka odbiła się jednak od słupka.

Kilka minut później bliźniaczo podobną sytuację zmarnował Piotr Grzelczak. Napastnik Jagiellonii, a wcześniej Lechii próbował przelobować Marko Maricia, ale nie trafił nawet w światło bramki.

W kolejnej fazie konfrontacji obraz gry nie ulegał zmianie. Wciąż lepiej na murawie spisywali się podopieczni Michała Probierza. Mogli udać się do szatni z prowadzeniem. Do rzutu karnego podyktowanego za faul Rafała Janickiego podszedł Konstantin Vassiljew. Oddał mocny strzał, ale piłka poszybowała wprost w interweniującego Maricia.

Prawdziwych emocji kibice doczekali się dopiero w 66. minucie. Grzegorz Kuświk przedarł się prawym skrzydłem i dograł piłkę sprzed linii końcowej na piąty metr. Tam dopadł do niej Michał Mak, otwierając wynik konfrontacji.

W 77. minucie błysnął Maciej Makuszewski. Otrzymał piłkę w narożniku, przełożył ją sobie na prawą nogę i precyzyjnym strzałem umieścił pod poprzeczką.

W doliczonym czasie gry goście ustalili wynik konfrontacji. Z rzutu wolnego zacentrował Ariel Borysiuk, a w szesnastce najwyżej wyskoczył do niej Kuświk i głową skierował do siatki.

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 0:3 (0:0)