Viola traci punkty, Lazio lepsze od Parmy (video)

dodał: Tomasz Lubczyński  |  źródło: SerieA.pl  |  30.03.2014 17:01
ACF Fiorentina tylko bezbramkowo zremisowała w spotkaniu włoskiej ekstraklasy z Sampdorią Genoa. Ten wynik potęguje oddalenie Violi od podium. Parma natomiast skomplikowała sobie dzisiaj sprawę eliminacji do Ligi Europejskiej, gdyż gialloblu przegrali na wyjeździe z Lazio 2:3.

W pierwszym składzie Fiorentiny pojawił się Rafał Wolski, w Sampdorii obaj Polacy - Wszołek i Salomon - siedzieli na ławce rezerwowych. Pierwsza akcja należała zresztą do Sampy, kiedy to De Silvestri dośrodkował, a Eder nieco się pomylił.

Nieco później swoją okazję miał nie kto inny jak Manolo Gabbiadini, ale jego strzał nie sprawił Neto najmniejszych choćby problemów. Po półgodzinie gry Viola wciąż zaskakiwała brakiem celnego strzału. Wprawdzie golkipera próbował zatrudnić Ilicić, ale jego strzał był wyraźnie niecelny.

Rafał Wolski przed gwizdkiem na przerwę popisał się jedynie jedną ładną wrzutką w pole karne, którą zmarnował Ilicić, poza tym ujrzał żółtą kartkę. Przed końcem pierwszej połowy Matias Fernandez stworzył sobie najlepszą okazję, ale jego piękne uderzenie nie zmieniło wyniku.

Tym samym po 45 minutach mieliśmy wciąż remis 0:0.

W 50 minucie Palombo próbował zaskoczyć Neto z dystansu, brazylijski bramkarz spisał się jednak bez zarzutu. Druga odsłona była dużo lepsza w wykonaniu Sampy i potwierdzali to gospodarze z każdą akcją zaczepną. Świetną okazję miał Lopez, ale Neto skrócił kąt co zaowocowało rzutem rożnym.

Nieco później bardzo mocno, ale i niecelnie uderzał Eder. Jedną z niewielu odpowiedzi wystosował w kierunku bramki Sampdorii Borja Valero, którego strzał zablokował jednak obrońca. Gabbiadini natomiast nie potrafił zdecydować się na szybki strzał i mimo dogodnej pozycji nic z tego nie wyszło.

Najlepszą okazję dla Fiorentiny zmarnował zaś w 78 minucie Juan Vargas. Uderzył on z rzutu wolnego z dystansu - futbolówka pomknęła ze sporą szybkością na bramkę gospodarzy, ale ostatecznie zatrzymała się na spojeniu słupka z poprzeczką.

Ostatecznie goli nie ujrzeliśmy i mecz zakończył się, rozczarowującym obie strony, bezbramkowym remisem.

Sampdoria Genoa - ACF Fiorentina 0:0

Pierwszy kwadrans zakończył się mocnym uderzeniem. W 15 minucie najlepiej odnalazł się w polu karnym, w ogromnym tłoku, Lulić i bez najmniejszych problemów pokonał Antonio Mirante. Tym samym Parma wciąż nie pokazywała formy, którą jeszcze niedawno zachwycała.

Później jednak więcej z siebie dawała Parma, która za wszelką cenę chciała wyrównać stan pojedynku. Najpierw formę Marchettiego sprawdził Biabiany, ale jego wolej nie zamienił się na gola. Podobnie Schelotto nie wykorzystał doskonałego dogrania od Cassano.

Nie zmienia to faktu, że gialloblu zdołali wyrównać dość szybko, bo już w 26 minucie. Wówczas to Antonio Cassano po raz kolejny pokazał, że jest piłkarzem nietuzinkowym - jego uderzenie wybił Marchetti, a futbolówkę do siatki dobił Biabiany.

Do przerwy, mimo świetnej okazji Klose w końcówce, mieliśmy wynik remisowy.

Cassano nie zamierzał zwalniać po wznowieniu gry w drugiej połowie. Już w 53 minucie po raz kolejny zatrudnił Marchettiego, który ponownie wybił futbolówkę przed siebie. Tym razem jednak nikogo nie było do dobicia futbolówki.

Po godzinie gry prawdziwym bohaterem miejscowych mógł okazać się Lulić, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Mirante i pojedynek z bramkarzem gialloblu przegrał.

W końcu biancocelesti dopięli jednak swego i wyszli na prowadzenie. Lulić okazał się jednak bohaterem, gdyż to on zaliczył asystę do Miroslava Klose, który uderzył po długim rogu i pokonał Antonio Mirante. Lazio w końcu wydawało się być na właściwej ścieżce.

Trwało to jednak bardzo krótko, gdyż chwilę później fatalne w skutkach nieporozumienie pomiędzy Cianim a golkiperem zakończyło się samobójczym trafieniem tego pierwszego. Spotkanie zaczynało się więc właściwie od początku.

Oba kluby miały zresztą jeszcze kilka świetnych okazji, ale brakowało szczęścia, żeby którakolwiek wyszła na prowadzenie. W końcu uśmiechnęło się jednak ono do gospodarzy, którzy w doliczonym czasie gry, po wielkich emocjach w końcówce, zwyciężyli po golu Candrevy.

Lazio Rzym - FC Parma 3:2 (1:1)