Pewna wygrana Górnika, dwa gole Milika

dodał: maaarcin  |  źródło: LigaPolska.pl  |  06.10.2012 17:36
Trzecie zwycięstwo w tym sezonie odnieśli piłkarze Górnika Zabrze, którzy na wyjeździe pewnie 3:1 ograli Podbeskidzie Bielsko-Biała. Kolejne bardzo dobre spotkanie rozegrał Arkadiusz Milik, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, dzięki czemu objął prowadzenie w klasyfikacji najlepszych strzelców.

Wystaw noty zawodnikom Podbeskidzia i Górnika >>

Od pierwszego gwizdka sędziego inicjatywa należała do podopiecznych Adama Nawałka, którzy już w szóstej minucie mogli objąć prowadzenie. Nakoulma miał przed sobą praktycznie tylko bramkarza Podbeskidzia, ale Zajac popisał się dobrą interwencją po strzale czołowego zawodnika Górnika. Nakoulma próbował jeszcze raz kilka chwil później, ale ponownie skutecznie bronił słowacki golkiper.

Podbeskidzie odpowiedziało uderzeniem Demjana z dystansu, po którym piłka przeszła jednak obok bramki. W kolejnych minutach gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Lepsze wrażenie sprawiali goście, ale Podbeskidzie skutecznie broniło dostępu do własnej bramki.

Zabrzanie zdołali zaskoczyć defensywę Podbeskidzia w 34. minucie. Gancarczyk z rzutu wolnego z lewej strony boiska płasko zagrał przed pole karne. Tam do piłki dopadł Milik i fantastycznym uderzeniem pod poprzeczkę nie dał szans Zajacowi. Cztery minuty później napastnik Górnika był bliski zdobycia drugiego gola, ale tym razem Podbeskidzie uratowała poprzeczka. Ostatecznie w pierwszej połowie wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie goście potwierdzili swoją wyższość nad rywalem. Cztery minuty po wznowieniu gry drużynie Podbeskidzia ponownie dał o sobie znać Milik, który świetnie ograł w polu karnym dwóch rywali, a następnie uderzeniem z woleja wpakował piłkę do bramki.

W 59. minucie Górnik cieszył się z trzeciego gola. Tym razem po szybkiej akcji, z piłką w pole karne wpadł Nakoulma i pewnym uderzeniem obok Zajaca skierował ją do siatki. Mimo wysokiego wyniku Podbeskidzie starało się o zdobycie chociaż honorowego gola. W 64. minucie groźnie zza pola karnego uderzał Sokołowski, ale na posterunku był Skorupski.

W 82. minucie Zabrzanie mieli doskonałą okazję do zdobycia czwartego gola. Po szybkiej kontrze hattricka mógł ustrzelił Milik, ale uderzył tuż obok słupka. Tymczasem dwie minuty przed zakończeniem meczu piłka wylądowała w siatce Górnika. Demjan ładnie zrobił w polu karnym miejsce Chmielowi, który wepchnął piłkę do siatki mimo interwencji Skorupskiego.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Górnik Zabrze 1:3 (0:1)