Angielskie derby na remis

dodał: MW  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  30.09.2012 18:52
Remisem 1:1 zakończyły się rozgrywane w niedzielę derby środkowo-zachodniej Anglii. Aston Villa, mimo udanej pierwszej pierwszej połowy spotkania, goniła wynik i ostatecznie musiała zadowolić się podziałem punktów. Niedosyt z powodu tego wyniku mogą mieć także piłkarze West Bromu.

Stuprocentową okazję, by wyprowadzić swój zespół na prowadzenie, miał w szóstej minucie napastnik przyjezdnych - Shane Long. Irlandczyk uderzył piłkę głową, a ta, zamiast wpaść do pustej siatki, poszybowała tuż obok słupka. Jak się później okazało, była to jedna z nielicznych sytuacji West Bromu.

Pierwsza połowa toczyła się pod zdecydowane dyktando The Villans, a największe zagrożenie pod bramkę rywala stwarzał Brett Holman. Pomocnik gospodarzy uderzał w 25. minucie zza pola karnego, ale znakomitą interwencją popisał się Ben Foster.

Golkiper West Bromu kilkakrotnie ratował swój zespół od utraty gola, ale nie miałby nic do powiedzenia przy uderzeniu Christiana Benteke. Belgijski napastnik Aston Villi mógł tuż przed przerwą wyprowadzić swój zespół na prowadzenie, ale z bliskiej odległości uderzył tuż nad poprzeczką.

Niewykorzystane sytuacje zemściły się na gospodarzach tuż po zmianie stron. W 51. minucie z dośrodkowania Jamesa Morrisona skorzystał Long, z bliskiej odległości skierowując piłkę do siatki Brada Guzana.

Gracze Paula Lamberta nie potrafili otrząsnąć się po stracie gola i w kolejnych dwudziestu minutach nie zagrażali bramce West Bromu. Ostatecznie losy spotkania zostały odmienione przez wchodzącego z ławki Darrena Benta. W 81. minucie angielski napastnik wykorzystał zamieszenie w polu karnym rywala i strzałem z woleja zaskoczył interweniującego Fostera.

W końcowych minutach bliżej zdobycia zwycięskiej bramki byli przyjezdni, a w słupek trafił rezerwowy Romelu Lukaku. Mimo doliczonych czterech minut, wynik na Villa Park nie uległ już zmianie.

Aston Villa - West Bromwich Albion 1:1 (0:0)