PP: Łatwy awans Śląska

dodał: maaarcin  |  źródło: LigaPolska.pl  |  26.09.2012 22:29
Śląsk Wrocław pewnie 3:0 pokonał GKS Bełchatów i awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski. Bramki dla mistrzów Polski zdobywali Łukasz Gikiewicz (dwie) i Mateusz Cetnarski.

Od początku spotkanie przebiegało pod dyktando podopieczni Stanislava Levy'ego, którzy swoją przewagę udokumentowali w 25. minucie. Po dobrym dośrodkowaniu Patrika Mraza z lewej strony boiska, do piłki dopadł Łukasz Gikiewicz i strzałem głową pokonał bezradnego bramkarza GKS-u.

Trzy minuty przed przerwą Śląsk podwyższył na 2:0. Ponownie w roli egzekutora wystąpił Gikiewicz, a kolejną asystę na swoje konto zapisał Mraz. Tym samym wrocławianie mogli w bardzo dobrych humorach schodzić do szatni na przerwę.

W drugiej połowie kibice doczekali się jednej bramki. W 85. minucie prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy, który na bramkę zamienił Mateusz Cetnarski.

Gospodarze musieli mecz kończyć w dziesiątkę, po tym jak w samej końcówce pojedynku czerwoną kartką ukarany został Przemysław Kaźmierczak.

Śląsk Wrocław - GKS Bełchatów 3:0 (2:0)
1:0 Gikiewicz 25'
2:0 Gikiewicz 42'
3:0 Cetnarski (k.) 87'