PP: Legia wygrywa w Gliwicach

dodał: Marcin Mondorowicz  |  źródło: LigaPolska.pl  |  26.09.2012 20:24
Legia Warszawa została kolejnym ćwierćfinalistą rozgrywek o Puchar Polski. Podopieczni Jana Urbana pokonali 2:1 na wyjeździe Piasta Gliwice. W obu zespołach szansę gry otrzymało wielu zawodników, którzy dotychczas nie mogli liczyć na regularne występy.

Na pierwszego gola kibice w Gliwicach musieli czekać do 42. minuty. Wówczas w sytuacji sam na sam z Jakubem Szmatułą znalazł się Michał Kucharczyk. Napastnik Legii nie zmarnował tej sytuacji i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

W 60. minucie goście podwyższyli na 2:0. Po podaniu Michałą Żyry wzdłuż linii bramkowej, formalności dopełni Jorge Salinas, który skierował piłkę do siatki z bliskiej odległości.

Piast nie zamierzał się jednak poddawać. W 73. minucie gospodarzom udało się zdobyć kontaktowego gola. Po rzucie wolnym na listę strzelców wpisał się Fernando Cuerda. Było to jednak wszystko na co było ich stać. Piast musiał jeszcze kończyć mecz w osłabieniu, po czerwonej kartce dla Łukasza Krzyckiego.

Piast Gliwice - Legia Warszawa 1:2 (0:1)

Piast - Krzycki 90'

Piast: Szmatuła - Bzdęga, Krzycki, Cuerda (87' Kędziora), Sidqy - Alvaro Jurado (53' Zganiacz), Lazdins, Podgórski (69' Izvolt), Cicman - Ruben Jurado, Sikora

Legia: Skaba - Jędrzejczyk, Choto, Suler, Rzeźniczak - Gol, Furman - Salinas (77' Kosecki), Radović, Żyro (90' Kopczyński) - Kucharczyk

sędzia: Paweł Pskit (Łódź)