Podsumowanie 5. kolejki The Championship

dodał: dKosinski  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  16.09.2012 18:28
W piątej kolejce The Championship na fotel lidera wskoczył zespół Blackburn, który po niezwykle emocnonującym meczu pokonał Bristol City 3:5. Blackpool spadło na drugą lokatę po remisie z Barnsley, a zespoły z następnych miejsc, czyli Brighton, Hull i Cardiff dopisały sobie po komplecie punktów.

Na dnie tabeli wciąż Peterborough, które nie zdobyło jeszcze choćby punktu, a w piątej kolejce uległo Burnley. Na kolejnych miejscach z pięcioma punktami na koncie Ipswich, Birmingam, Charlton i Derby.

Tomasz Kuszczak zaliczył pełny występ przeciwko Sheffield zachowując przy tym czyste konto, Tomasz Cywka również rozegrał cały mec, a Sławomir Peszko grał do 74. minuty w spotkaniu przeciwko Leicester. Radosław Majewski wszedł na boisko tylko na ostatnich dziesięć minut, a Grzegorz Sandomierski nie znalazł się nawet na ławce Blackburn.

Brighton - Sheffield Wed 3:0 (1:0)
1:0 Bridge 24'
2:0 Mackal-Smith 54'
3:0 Buckley 58'

Charlton - Crystal Palace 0:1 (0:0)
0:1  Dikgacoi 51'

Barnsley - Blackpool 1:1 (1:1)
1:0 Davies 14'