Pewne zwycięstwo Realu

dodał: maaarcin  |  źródło: goal.pl  |  02.09.2012 21:00
Real Madryt odniósł pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie. Królewscy nie mieli większych problemów z ograniem przed własną publicznością Granady. Na listę strzelców wpisywali się Cristiano Ronaldo (dwukrotnie) i Gonzalo Higuain.

Od pierwszego gwizdka w zespole gospodarzy Luka Modrić. Chorwat zadebiutował w środę w meczu o Superpuchar Hiszpanii, a teraz pojawił się na boisku od pierwszych minut. Prowadzenie madrytczycy powinni uzyskać już w czwartej minucie. Świetnym podaniem Modrić obsłużył Callejona i w stuprocentowej sytuacji zmiennik Di Marii nie zdołał pokonać Tono.

Wystaw noty zawodnikom Realu i Granady >>

Nie było to najciekawsze spotkanie o czym może świadczyć fakt, że kolejna dobra okazja była dopiero w 26. minucie. Cristiano Ronaldo dostał podanie od Callejona i z ostrego kąta zdecydował się na strzał. Piłka po strzale Portugalczyka przeszła bramkarzowi między nogami i wpadła do siatki. Pięć minut później Benzema miał już przed sobą tylko bramkarza. Francuz próbował lobować bramkarza, ale uczynił to zbyt mocno. Na kolejne okazje trzeba było czekać do drugich 45 minut.

Na początku drugiej części gry di Maria wypatrzył Cristiano Ronaldo i Portugalczyk "na raty" pokonał po raz drugi bramkarza Granady. Portugalski snajper goni Lionela Messiego w klasyfikacji strzelców. Siedem minut później Borja Gomez zobaczył drugą żółtą kartkę, a to oznaczało dla niego koniec spotkania.

W 64. minucie Cristiano Ronaldo doznał kontuzji kolana i musiał opuścić boisko z tego powodu. Zastąpił go Higuain. Argentyńczyk na kwadrans przed końcem zdobył trzeciego gola w tym spotkaniu po podaniu Karima Benzemy, który był na spalonym. Bramka nie powinna zostać uznana. Okazję na czwartą bramkę zmarnował w 82. minucie Higuain. Argentyńczyk po podaniu Marcelo podciął piłkę nad Tono, a ta minęła słupek.

Koniec meczu

90+1 min - Benzema uderza z dystansu metr obok bramki.

84 min - Niecelne uderzenie Floro Floresa z kilkunastu metrów.

82 min - Powinno być 4:0. Prostopadłe podanie Marcelo do Higuaina, ten podciął piłkę nad Tono, ale ta przeszła obok słupka.

79 min - Xabi Alonso potężnie uderzył zza pola karnego, ale także wysoko nad poprzeczką.

78 min - Mocne uderzenie Marcelo z lewej strony pola karnego. Tym razem Tono popisał się dobrą interwencją, odbijając piłkę na rzut rożny.

76 min - 3:0 dla Realu! Higuain trafia z najbliższej odległości do bramki Granady. Argentyńczykowi piłkę dograł Benzema, który był na spalonym i gol nie powinien został uznany.

74 min - Kolejna zmiana w drużynie Granady. Orellana zmieniony przez Jaime.

69 min - Boisko opuścił Juanma. W jego miejsce na murawie pojawił się Torje.

69 min - Żółta kartka dla Arbeloi za zagranie ręką.

65 min - Ronaldo z grymasem bólu opuszcza boisko. W jego miejsce wchodzi Higuain.

64 min - Ronaldo szuka trzeciego gola. Tym razem uderzał z linii pola karnego z lewej strony, ale obok słupka.

62 min - Zmiana w drużynie Granady. El Arabi schodzi, wchodzi Mainz.

61 min - Celne uderzenie Xabiego Alonso z rzutu wolnego. Tono z drobnymi problemami łapie piłkę.

60 min - Granda będzie  grać w osłabieniu. Drugą żółtą kartką ukarany został Borja Gomez.

58 min - Druga zmiana w zespole Realu. Ozil zmienia Modricia.

53 min - 2:0 dla Królewskich! Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Ronaldo, który na raty pokonał bramkarza Granady. Tono obronił pierwszy strzał Portugalczyka, który dostał dobre podanie od Di Marii, ale przy dobitce był już bezradny.

47 min - Casillas zmuszony do interwencji po dośrodkowaniu Orellany. Rzut rożny dla Granady.

46 min - Druga połowa rozpoczęta. Jedna zmiana w zespole Realu. Di Maria zmienił Callejona.

Koniec I połowy

42 min - Po miękkim dośrodkowaniu Siqueiry głową uderzał El Arabi, ale niecelnie.

39 min - Żółta kartka dla Pepe.

36 min - Granada stara się odpowiedzieć, zbliżyła się do bramki rywali, ale Casillas na razie nie był zmuszony do interwencji.

31 min - Po błędzie Inigo Lopeza przed szansą stanął Benzema, który miał przed sobą tylko bramkarza. Francuz próbował lobować bramkarz, ale uczynił to zbyt mocno.

26 min - Gol dla Realu! Ronaldo z bardzo ostrego kąta pakuje piłkę do siatki pomiędzy nogami bramkarza.

20 min - Zaskakujące uderzenie Ronaldo z dystansu, ale piłka minęła bramkę.

14 min - Mocne uderzenie Ronaldo z rzutu wolnego. Piłka odbiła się od nóg jednego z jego kolegów i minęła bramkę.

13 min - Żółta kartka dla Borjy Gomeza za faul przed polem karnym.

10 min - Gra się wyrównała. Real nie potrafi przedostać się pod bramkę rywali.

4 min - Real od początku atakują. Świetnym podaniem do Callejona popisał się Modrić. Młody zawodnik Królewskich nie zdołał jednak pokonać Tono.

1 min - Spotkanie rozpoczęli goście. W zespole Realu po raz pierwszy od pierwszej minuty Luka Modrić. W osiemnastce meczowej zabrakło natomiast Michaela Essiena.