Valladolid wygrywa na zakończenie

dodał: MW  |  źródło: PrimeraDivision.pl  |  21.08.2012 00:52
Za nami pierwsza kolejka hiszpańskiej La Liga. Ostatnie spotkanie tej serii gier, które rozegrano w poniedziałek wieczorem, zakończyło się wyjazdową wygraną Realu Valladolid. Beniaminek prowadzony przez Miroslava Djukicia ograł Real Saragossę 1:0.

Wytrwali kibice, którzy udali się tuż przed północą na La Romareda, mogli czuć się zawiedzeni. Spotkanie nie stało bowiem na wysokim poziomie, a jedynym istotnym momentem pierwszej połowy był gol zdobyty przez przyjezdnych. Z podania Omara Ramosa skorzystał w 45. minucie Oscar Gonzalez, który z bliskiej odległości skierował piłkę do siatki rywala.

Bramka do szatni sprawiła, że po zmianie stron zdecydowaną inicjatywę przejęli piłkarze Saragossy. Beniaminkowi, który przez długi czas nie opuszczał własnej połowy boiska, wyraźnie dopisywało szczęście. Dogodne sytuacje do zdobycia gola mieli Helder Postaga oraz Apono, ale ostatecznie wynik spotkania nie uległ już zmianie.

Real Valladolid powrócił do La Liga z podniesioną głową, odnosząc cenne zwycięstwo na wyjeździe. Kolejnym rywalem beniaminka będzie Levante. Mecz ten zostanie rozegrany w kolejny poniedziałek.

Real Saragossa - Real Valladolid 0:1 (0:1)
0:1 Gonzalez 45'