LE: Legia vs Metalurgs

dodał: maaarcin  |  źródło: LigaPolska.pl  |  25.07.2012 16:15
W swoim pierwszym oficjalnym spotkaniu w nowym sezonie przed własną publicznością, Legia Warszawa zmierzy się z łotewskim Metalurgsem Lipawa. W pierwszym pojedynku drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Europejskiej padł remis 2:2. Przed rewanżem faworytem do awansu są podopieczni Jana Urbana.

W pierwszym spotkaniu zespół Legii dwukrotnie wychodził na prowadzenie, ale nie potrafił utrzymać korzystnego wyniku do ostatniego gwizdka sędziego. Drużyna Jana Urbana najpierw prowadziła po trafieniu Michała Kucharczyka, ale przed przerwą wyrównał Leliuga. Następnie wróciła na prowadzenie po uderzeniu Jakuba Koseckiego. Gdy w 68. minucie drugą żółtą kartką ukarany został jeden z zawodników gospodarzy, wydawało się, że Legii nic już nie odbierze zwycięstwa. Tymczasem W 80. minucie Astiz sprokurował rzut karny, którego na wyrównującego gola zamienił Klava.

Przed czwartkowym rewanżem zdecydowanym faworytem do awansu pozostaje Legia, ale piłkarze Metalurgsa pokazali już, że nie należy ich lekceważyć. Drużynę z Warszawy czeka więc bardzo trudny pojedynek, w którym nie może nastawiać się na uzyskanie premiującego ją wyniku 0:0 lub 1:1.

W składzie Legii na czwartkowe spotkanie nie należy spodziewać się wielu zmian w składzie. Na boisku na pewno zabraknie Rafała Wolskiego i Dicksona Choto, natomiast Ivica Vrdoljak raczej rozpocznie mecz na ławce rezerwowych.

Największą zagadką jest obsada ataku. W pełni gotowi do gry są już bowiem Danijel Ljuboja i Marek Saganowski, ale nie wiadomo czy trener Jan Urban zdecyduje się na wystawienie któregoś z nich w miejsce Jakuba Koseckiego lub Michała Kucharczyka, którzy z dobrej strony zaprezentowali się w pierwszym meczu,

26.07. godz. 20:30 Legia - Metalurgs

Typ LigaPolska.pl: 2:0

sędzia: Joao Capela (Portugalia)