REKLAMA
REKLAMA

We wtorek nowy selekcjoner

dodał: maaarcin  |  źródło: kadra.pl/PZPN  |  09.07.2012 22:37
We wtorek Polski Związek Piłki Nożnej ogłosi nazwisko nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Decyzja w tej sprawie zapadnie podczas specjalnego posiedzenia Zarządu PZPN.

W piątek Komisja Techniczna prowadziła dyskusje o wstępnych kandydaturach. Wyłoniono trzy nazwiska, a następnie odbyły się spotkania z kandydatami. Kandydatury zostaną przedstawione członkom Zarządu. Selekcjoner zostanie wybrany przez Zarząd PZPN większością głosów.

Decyzja zostanie ogłoszona podczas konferencji prasowej, która zaplanowana jest na godzinę 14:00. Wezmą w niej udział prezes PZPN Grzegorz Lato i wiceprezes ds. szkoleniowych Antoni Piechniczek.


OTRZYMUJ NAJNOWSZE LIGOWE AKTUALNOŚCI


REKLAMA

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby dodać komentarz:

Komentarze | 11 komentarzy

sortowanie: rosnąco | malejąco

keramb | 10.07.2012 00:05

Po dłuższym zastanowieniu postawiłbym jednak na Henryka Kasperczaka.
To ostatnia szansa dla tego szkoleniowca na poprowadzenie kadry Polski.
Jest on najbardziej doświadczonym i najbardziej utytułowanym ze wszystkich polskich trenerów, pretendujących do objęcia kadry Polski.
Uważam, że wybierając kogoś innego zrobilibyśmy krzywdę nie tylko Panu Henrykowi ale również całemu pokoleniu wychowanków Kazimierza Górskiego, którego Pan Henryk jest przedstawicielem.  
Asystenci Henryka Kasperczaka powinni zostać wybrani  z najzdolniejszych polskich trenerów  ostatnich lat, takich jak: Waldemar Fornalik, Maciej Skorża, Piotr Nowak, Michał Probierz, Adam Nawałka, Czesław Michniewicz.
Będę obstawał jednocześnie za modelem reprezentacji ze stałym sztabem szkoleniowym LITFO odpowiedzialnym za logistykę, informację, taktykę, przygotowanie fizyczne i odnowę.
Stały sztab szkoleniowy z dwoma asystentami trenera i trenerem bramkarzy wskazanymi przez związek to  nienaruszalny model, który powinien zaakceptować każdy trener podejmujący się pracy z polską reprezentacją. Na czas wielkich imprez do składu sztabu powinien również być dołączany trener reprezentacji młodzieżowej.
Taki sztab to złoto a ciągłość pracy i doświadczenie zdobyte przez lata to walory, które na pewno wpływałyby na właściwe przygotowanie do turniejów i lepszą grę w przyszłości. Pierwszy trener miałby ewentualnie możliwość uzupełnienia składu sztabu kadry wskazanymi przez siebie (max. 2) fachowcami zatrudnianymi na czas określony.
Pozdrawiam.

Adrian2805 | 10.07.2012 07:50

Ja bym wolał aby w pierwszej kolejności Grzesiu ogłosił odejście z pzpn a potem wybrali tego trenera ponieważ puki Lato wszystkim zarządza w Polskiej piłce nigdy nie będzie dobrze, we wszystkich dyscyplinach sportu zespołowego jesteśmy dobrzy czy to siatka, piłka ręczna itd mieścimy się na miarę klubów europejskich  i światowych  w tych dyscyplinach, lecz w piłce nożnej dotykamy dna, a to wina naszego prezesa

keramb | 10.07.2012 08:46

Należy wybrać z pośród najlepszych a najlepsi w mojej ocenie to:
Henryk Kasperczak, Piotr Nowak i Maciej Skorża.
1 Henryk Kasperczak - wspaniały zawodnik w kadrze Kazimierza Górskiego, ukończona akademia trenerska we Francji, sukcesy z drużynami klubowymi we Francji, sukcesy z reprezentacjami z Afryki, 3 razy mistrzostwo Polski z Wisłą Kraków.
2. Piotr Nowak - również bardzo dobry zawodnik, w latach 80 był kapitanem reprezentacji Polski. Ukończył akademię trenerską w USA. Był trenerem reprezentacji olimpijskiej USA i drugim trenerem pierwszej reprezentacji USA. Z drużyną klubową zdobył mistrzostwo USA.
3. Maciej Skorża - był drugim trenerem reprezentacji za kadencji Pawła Janasa. Trenował najlepsze polskie drużyny klubowe jak Wisła Kraków i Legia Warszawa z którymi osiągał sukcesy.
4. Inni potencjalni kandydaci w mojej opinii pretendują ewentualnie do tego aby zostać asystentami pierwszego trenera i zdobyć doświadczenie na przyszłość. Do tego grona zaliczyłbym:
Waldemara Fornalika, Michała Probierza, Adama Nawałkę i Czesława Michniewicz.
Jeśli chodzi o Jerzego Engela to miał już szansę wykazania się i nie powinien ponownie zabiegać o to stanowisko. Orest Lenczyk ma już 70 lat. Natomiast inni niech najpierw pokażą co potrafią a potem zabiegają o posadę trenera reprezentacji.

keramb | 10.07.2012 09:21

PZPN nie chce wybierać selekcjonera z najlepszych kandydatów takich jak: Henryk Kasperczak, Piotr Nowak i Maciej Skorża, tylko z tych którzy maja największe przebicie, są wśród nich: Waldemar Fornalik, Jerzy Engel i Jacek Zieliński.
Czyli trzy najlepsze kandydatury nie będą brane w ogóle pod uwagę.
Engel miał już swoją szansę. Nie zapomnę jego taktyki, która nazywał futbolem na tak a która polegała głównie na grze z pominięciem drugiej linii, czyli coś zupełnie odwrotnego niż preferują mistrzowie świata i Europy Hiszpanie. Poza tym ta gra  na bałagan w polu karnym i liczenie na fuksa oraz powołania dla przeciętnych zawodników, nie chciałbym przeżywać tego ponownie. Myślę, że jeśli chodzi o tę 3 to postawiłbym jednak na Fornalika i dałbym mu do pomocy dwóch dobrych asystentów, jednym z nich mógłby być Zieliński co gwarantowałoby pewną ciągłość pracy z reprezentacją.

keramb | 10.07.2012 10:39

Na wstępie pytania: Czym kierowała się \"Komisja Techniczna\" wybierając takich a nie innych kandydatów?  Dlaczego \"Komisja Techniczna\" a nie Zarząd związku decyduje o tym, kto może ubiegać się o stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski? Jeśli było kilka zgłoszeń to taka komisja powinna odrzucić jedynie zgłoszenia osób, które nie nadają się na trenera reprezentacji a nie odrzucać najlepsze kandydatury a wybierać średnie na podstawie nikomu nieznanych kryteriów wyboru.
To Zarząd związku powinien w pierwszym terminie wybrać 3 kandydatury a w drugim wybrać selekcjonera reprezentacji. Odrzucenie najlepszych kandydatur przez Komisje Techniczną to manipulacja i stwarzanie pozorów demokratyczności wyborów. Przecież gdyby tym ludziom faktycznie zależało na dobru reprezentacji to nominować powinni faktycznie najlepszych kandydatów a nie tych, którzy mają najlepsze układy. I jak tu oczekiwać sukcesów reprezentacji jeśli już na początku drogi podcina jej się skrzydła?

keramb | 10.07.2012 10:49

I jak tu oczekiwać sukcesów reprezentacji jeśli już na początku drogi podcina się jej skrzydła?

keramb | 10.07.2012 10:51

Pytanie: Dlaczego odrzucono kandydatury: Henryka Kasperczaka, Piotra Nowaka i Macieja Skorży?

marian_ | 10.07.2012 11:34

1. Maciej Skorża
2. Jacek Zieliński
3. Leszek Ojrzyński - chodzi mi o trenera Korony, który zrobił na mnie ogromne wrażenie w tym sezonie. Mam nadzieję, że wkleiłem dobre nazwisko.
4. Waldemar Fornalik

Będę zadowolony jeśli, któryś z nich zostanie wybrany. Byle nie Engel, Kasperczak, Probierz, czy Michniewicz.

Adrian2805
Wiesz czym zajmuje się PZPN czy krytykujesz, bo to modne? Powiedz mi w własnymi słowami czym jest PZPN i co należy do kompetencji Laty. Tylko nie***gluj... Masz choć minimalną wiedzę na temat na który się wypowiadasz? To jest fascynujące i gdybym się interesował psychologią to z pewnością napisałbym pracę o stadnym zachowaniu.

marian_ | 10.07.2012 11:35

g o o gluj w miejsce gwiazdek

Juve_4eveR | 10.07.2012 12:59

@Adrian2805
\"puki\" ...
stary, zacznij czytać słownik ortograficzny, zamiast pisać posty...

marian_ | 10.07.2012 14:42

Juve_4eveR
Popełnienie błędu ort. w poście nie może anulować wartości komentarza. Błędy się zdarzają i każdy je popełnia. Napisałem kiedyś mega długi komentarz i zamiast komentować jego treść ktoś przyczepił się, że napisałem klauzura zamiast klauzula. Słownik mi tak sam poprawił czego później nie zauważyłem.goal.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy