Niezdobyta twierdza Górnika, dwa gole w derbach [WIDEO]

Górnik Lęczna zremisował w spotkaniu 22. kolejki Fortuna 1 Ligi z Motorem Lublin (1:1). Zielono-czarni wciąż pozostają niepokonani na swoim stadionie.

Górnik Łęczna - Motor Lublin
  • Nie brakowało emocji w starciu z udziałem Górnika Łęczna i Motortu Lublin
  • Ostatecznie oba zespoły podzieliły się punktami
  • Zielono-czarni zaliczyli jedenasty, a lublinianie trzeci remis w sezonie

Górnik na remis z Motorem

Górnik Łęczna mierzył się w pierwszym niedzielnym spotkaniu na zapleczu PKO Ekstraklasy z Motorem Lublin. Obie ekipy miały ambitne plany na spotkanie 27. kolejki. Finalnie żadna z drużyn nie mogła być zadowolona po ostatnim gwidku sędziego.

Zespół Goncalo Feio przystępował do derbowej rywalizacji, chcąc odnieść drugie z rzędu zwycięstwo w roli gościa. Wcześniej pokonał Podbeskidzie (2:1). Zielono-czarni liczyli natomiast na kontynuowanie passy bez porażki u siebie. Zapowiadało się zatem pasjonujące starcie przy wypełnionych do ostatniego miejsca trybunach.

W pierwszej odsłonie ekipa z Lublina wydawała się bardziej konkretna. Taka postawa dała prowadzenie Motorowi w 32. minucie. Wówczas na strzał sprzed pola karnego pozwolił sobie Bartosz Wolski, który zaliczył szóste trafienie w tej kampanii.

Po zmianie stron dynamiczniejsi stali się łęcznienie. Górnik napędzany dopingiem swoim kibiców wyrównał stan rywalizacji w 58. minucie. Wówczas Kacper Łukasiak skierował piłkę do siatki i finalnie zawody zakończyły się podziałem punktów (1:1).

Obie druzyny wciąż dzieli w tabeli różnica sześciu oczek. Motor legitymuje się bilansem 39 punktów. Z kolei 35 oczek ma na swoim koncie Górnik. W następnej kolejce ekipa Pavola Stano zmierzy się na wyjeździe z Wisłą Płock. Z kolei zespół z Lubina u siebie zagra z Polonia Warszawa.

Górnik Łęczna – Motor Lublin 1:1 (0:1)

0:1 Bartosz Wolski 32′

1:1 Kacper Łukasiak 58′