Lechia Gdańsk zapowiedziała koniec współpracy z dotychczasowym trenerem

Lechia Gdańsk w kolejnym sezonie będzie rywalizować w Fortuna 1 Lidze. Tymczasem spadkowicz z PKO Ekstraklasy w poniedziałek 29 maja 2023 roku przekazał w oficjalnym komunikacie, że w kolejnej kampanii zespołu nie będzie prowadził David Badia.

David Badia
fot. Imago / Piotr Kucza /FOTOPYK Na zdjęciu: David Badia
  • Lechia Gdańsk ogłosiła ważny komunikat w kontekście przyszłości trenera Davida Badii
  • Hiszpan z końcem czerwca żegna się z ekipą z Polsat Plus Arena Gdańsk
  • Na razie nie jest znane nazwisko następcy 48-latka

Lechia Gdańsk bez trenera

Lechia Gdańsk sezon 2022/2023 zakończył na 17. miejscu w tabeli. Tym samym przedstawiciel jednego z większych ośrodków w Polsce żegna się z elitą. W kolejnej kampanii Macieja Gajos i spółka będą rywalizować w Fortuna 1 Lidze.

Tymczasem w oficjalnym komunikacie klub z Gdańska poinformował, że z końcem czerwca kończy się przygoda Davida Badii z Lechią. Umowa hiszpańskiego trenera nie zostanie przedłużona.

“David Badia nie będzie trenerem Lechii Gdańsk w kolejnym sezonie. Umowa hiszpańskiego szkoleniowca wygaśnie 30 czerwca 2023 roku i nie zostanie przedłużona. Z klubem pożegna się również trener asystent, Alberto Vazquez” – brzmi komunikat opublikowany na oficjalnej stronie internetowej Lechii Gdańsk.

Badia objął stery nad Lechią w marcu tego roku. Prowadził Biało-zielonych w dziewięciu spotkaniach, Średnio wywalczył w nich 0,56 punktu na mecz. Bilans Hiszpana to jedno zwycięstwo, dwa remisy i sześć porażek.

Czytaj więcej: Walkower w spotkaniu Piasta z Lechią. Kibice gości uniemożliwili kontynuowanie gry

Komentarze