Stal wykonała plan minimum, nie zabraknie emocji w ostatniej kolejce Fortuna 1 Ligi [WIDEO]

Stal Rzeszów zremisowała z GKS-em Tychy (0:0) w meczu 33. kolejki Fortuna 1 Ligi. Jednocześnie team Daniela Myśliwca przed ostatnią serią gier wydaje się w bardzo komfortowym położeniu w kontekście walki o miejsce barażowe.

GKS Tychy - Stal Rzeszów
  • Stal Rzeszów zaliczyła dziewiąty remis w sezonie
  • Dzięki wywalczeniu punktu w Tychach ekipa Daniela Myśliwca zadomowiła się z 48 oczkami na miejscu premiowanym grą w barażach
  • Po dziewiątym remisie w sezonie GKS Tychy ma 39 punktów na koncie

Stal Rzeszów nad Arką Gdynia

Stal Rzeszów przystępowała do niedzielnej potyczki z GKS-em Tychy z jasnym celem, aby wykorzystać fakt, że Arka Gdynia zremisowała z ŁKS-em (1:1) i przeskoczyć ją w tabeli. Tym samym podopieczni Daniela Myśliwca mogli zrobić milowy krok w kierunku zapewnienia sobie miejsca w barażach. Ekipa Dariusza Banasika walczyła natomiast tylko o godne pożegnanie ze swoimi kibicami przy Edukacji.

W pierwszej odsłonie byliśmy świadkami wyrównanego meczu, w którym każda z drużyn wypracowała sobie sytuację strzelecką. Najlepsza okazja na gola miała miejsce już w szóstej minucie, gdy goście powinni objąć prowadzenie. W sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali znalazł się Damian Michalik. Zawodnik Stali nieco się jednak pogubił i ostatecznie cała akcja spełzła niczym.

Po zmianie stron tempo rywalizacji było gorsze. Żadna z ekip nie kwapiła się do huraganowych ataków. Tyszanie sprawiali wrażenie, jakby przede wszystkim nie chcieli przegrać. Stal natomiast mogła być zadowolona z remisu, bo taki rezultat nie przekreślał jej szans na grę w barażach, na co wpływ miał lepszy bilans bezpośrednich meczów z Arkowcami.

Tymczasem w 74. minucie piłkę do siatki skierował Mateusz Czyżycki. Zawodnik gospodarzy popisał się uderzeniem sprzed pola karnego. Po weryfikacji VAR jednak gol został anulowany. Do końca zawodów ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i rzeszowianie przed ostatnią kolejką ligową zajmują miejsce premiowane grą w barażach.