Fortuna 1 Liga. Arka z kolejnym krokiem do Ekstraklasy, GKS stracił punkty w Niecieczy

Fortuna 1 Liga wkracza w decydującą fazę. Do końca sezonu zostało sześć kolejek. W niedzielę zostały rozegrane trzy spotkania w ramach 28. kolejki, w których trochę się działo.

Piłkarze GKS-u Katowice

Arka Gdynia nie zwalnia tempa, GKS w doliczonym czasie dał wydrzeć sobie zwycięstwo

Fortuna 1 Liga w tym sezonie jest bardzo ciekawa. Co prawda liderzy tabeli doskoczyli od grupy pościgowej. Niemniej grupa ekip zaangażowanych w walkę o miejsca barażowe jest duża, co tylko wpływa na emocje w rozgrywkach.

W niedziele odbyły się trzy mecze w ramach 28. kolejki, w których emocji nie brakowało. W pierwszym spotkaniu dnia Arka Gdynia rozprawiła się z Wisłą Płock. Do zwycięstwa Arkowców (2:0) poprowadzili Olaf Kobacki i Kasper Skóra, którzy zdobyli po bramce. Gdynianie zaliczyli jednocześnie 16. zwycięstwo w sezonie, dzięki któremu mają na swoim koncie 55 punktów.

Arcyciekawie zapowiadała się natomiast w niedziele batalia z udziałem Miedzi Legnica i Motoru Lublin. Po ostatnim gwizdku sędziego więcej powodów do zadowolenia mieli gospodarze, którzy wygrali różnicą dwóch trafień (2:0). Bramki dla legniczan zdobyli Ruben Hoogenhout oraz Nemanja Mijusković.

Na koniec niedzielnego grania na zapleczu PKO Ekstraklasy do rywalizacji przystąpili zawodnicy Bruk-Betu Termaliki i GKS-u Katowice. Ekipa Rafała Góraka wróciła w nim na zwycięskie tory. Już w ósmej minucie na prowadzenie GieKSę wyprowadził Grzegorz Janiszewski. Tymczasem w 23. minucie kolejne trafienia dla katowiczan dołożył Sebastian Bergier. Gospodarze nie złożyli jednak broni. Najpierw kontaktowego gola strzelił Jakub Nowakowski, a w doliczonym czasie gry do wyrównania doprowadził Adam Radwański. Jednocześnie starcie zakończyło się podziałem punktów.

W tabeli Fortuna 1 Ligi na prowadzeniu jest obecnie Lechia Gdańsk, przed Arką i GKS-em. Na kolejnych pozycjach znajdują się: Wisła Kraków, Górnik Łęczna i Motor Lublin, mający taki sam bilans punktowy, jak GKS Tychy.