Zwrot akcji w sprawie przyszłości Fernandinho

Fernandinho
Fernandinho PressFocus

Dziennikarze The Times donoszą, że nastąpił zwrot akcji w sprawie Fernandinho. Dotychczas wydawało się, że weteran jest już na wylocie z Manchesteru City. Ostatecznie okazuje się, że ma podpisać z klubem nową umowę.

36-latek łączony był z opuszczeniem Etihad Stadium po wywalczeniu przez drużynę mistrzostwa Anglii. Fernandinho okazał się jednak kluczową postacią drużyny Pepa Guarioli i bez jego udziału trudno byłoby jej awansować do finału Ligi Mistrzów.

Działacze z Etihad Stadium podjęli decyzję o zaoferowaniu piłkarzowi nowej umowy. Obecna wygasa bowiem już w czerwcu tego roku. Zdaniem The Times agent zawodnika porozumiał się już z działaczami. Nowy kontrakt ma obowiązywać przez 12 miesięcy. Jego ogłoszenie nastąpi prawdopodobnie niebawem.

Fernandinho dołączył do Manchesteru City w 2013 roku z ukraińskiego Szachtara Donieck. Wcześniej występował w brazylijskim Atletico Paranaense.

W tym sezonie Fernandinho wystąpił jak dotąd w 34 meczach dla The Citizens. Swój kolejny występ zanotować może w niedzielę, gdy w ramach rozgrywek Premier League jego zespół podejmie Everton. Później City zagra jeszcze w finale Ligi Mistrzów z Chelsea. Pojedynek ten zaplanowano na 29 maja.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 23. maja 2021 16:59.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze